دوشنبه 30 ارديبهشت 1398   23:48:11
.
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 17591038
  تعداد بازدید این صفحه: 78784
  در امروز: 26630

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 

اخبار
جلسه مشترک گروه تخصصی شهرسازی سازمان نظام مهندسی استان تهران با نمایندگان شورای اسلامی شهر تهران
.

جلسه مشترک گروه تخصصي شهرسازي سازمان نظام مهندسي استان تهران با نمايندگان شوراي اسلامي شهر تهران

روز دوشنبه مورخ 10/06/1393، جلسه مشترکي بين اعضاي گروه تخصصي شهرسازي و ترافيک سازمان نظام مهندسي ساختمان استان تهران با نمايندگان شوراي اسلامي شهر تهران در راستاي تدوين شيوه نامه اجرايي تفاهم نامه منعقد شده بين گروه تخصصي شهرسازي سازمان نظام مهندسي و کميسيون شهرسازي و معماري شوراي اسلامي شهر تهران در محل سازمان نظام مهندسي ساختمان استان تهران، اتاق گروه تخصصي شهرسازي  برگزار شد.

در ابتداي جلسه جناب آقاي مهندس نصيري دبير گروه تخصصي شهرسازي سازمان ضمن خيرمقدم و خوشامدگويي به ميهمانان، در مورد تفاهم نامه منعقد شده بين سازمان نظام مهندسي ساختمان استان تهران و شوراي اسلامي شهر تهران صحبت کردند و بيان داشتند که هيأت مديره‌ي دوره‌ي ششم سازمان، نگاه ويژه‌اي به شهرسازي و مسائل آن دارد. ايشان تاکيد داشتند که اين جلسات کارشناسي بايد به طور مداوم ادامه داشته باشد.

جناب آقاي دکتر کمانرودي يکي از نمايندگان شوراي شهر بيان داشتند که اين گونه همکاري‌ها منجر به پوشش و رفع نواقص همکاري‌ها بين سازمان و شوراي شهر خواهد شد. کمک سازمان به شورا مي‌تواند به توسعه شهرسازي و فضاهاي شهري و  ارتقاي سطح دانش عمومي اعضاي شوراي شهر و شهرداري بيانجامد.

جناب آقاي مهندس قرباني يکي ديگر از نمايندگان شوراي شهر بيان داشتند که موضوعات مختلفي در تفاهم نامه قيد شده و هدف آن است تا بندها بر حسب نيازها سنجيده شود، سپس اولويت بندي و اجرا شود. ايشان بيان کردند که اگر بتوان از دل اين تفاهم نامه، صداي فني و شهرسازي را استخراج کرد و مورد استفاده براي تمام مهندسان فني شود، يعني کار به طور موفقيت آميز صورت گرفته است.

يکي از پيشنهاد گروه تخصصي شهرسازي به جناب آقاي مهندس سالاري اين بوده تا از افراد متخصص در شوراياري ها، شوراي محلي ها و ... استفاده شود تا فضاي شهر تهران رو به سامان رود.

جناب آقاي مهندس نصيري بيان داشتند که يکي از بندهاي تفاهم نامه، همکاري و مشارکت در مورد برگزاري روز جهاني شهرسازي است و درخواست مشارکت و مساعدت هيأت برگزاري روز جهاني شهرسازي با شوراي شهر تهران را بيان کردند و قرار بر اين شد که شوراي شهر کمک مالي و معنوي در برگزاري همايش روز جهاني شهرسازي داشته باشد.

در مورد يکي از بندهاي تفاهم نامه با عنوان مورد آموزش مشارکت شهروندان با همکاري و همياري شوراياري‌ها بحث مفصلي صورت گرفت و در نهايت مقرر شد زمينه‌هاي آموزشي مباحث شهرسازي به صورت کارگاه آموزشي يک روزه در شهر تهران به منظور آشنايي شهروندان به ويژه اعضاي شوراياري محلات با اصول، مفاهيم، ضوابط و مقررات شهرسازي در شهر تهران و مناطق تهران برگزار شود.

در خصوص بند 4 تفاهم نامه که استفاده از خدمات مهندسان شهرساز است، بحث هاي فراواني صورت گرفت و قرار بر اين شد تا زمينه‌هاي همکاري و به کارگيري متخصص شهرسازي و ترافيک در طراحي و نظارت ساختمان‌هاي گروه د و ج و طرح‌هاي شهري و شوراي محلات و جداول 15 و 16 طرح‌هاي شهري به استناد قانون توسط شوراي شهر پيگيري و دنبال شود.

همچنين قرار بر اين شد تا گروه‌هاي تخصصي شهرسازي و ترافيک و شوراي اسلامي شهر تهران، به کمک و همکاري يکديگر همايش‌هاي مختلف و مرتبط برگزار کنند.

در بين جلسه جناب آقاي مهندس محمدي نژاد دبير گروه تخصصي ترافيک و ساير اعضاي گروه تخصصي ترافيک به جلسه آمدند و در بحث ها شرکت داشتند.

در پايان جلسه جناب آقاي مهندس نصيري تشکر ويژه‌اي از جناب آقاي مهندس سالاري به خاطر نگاه ويژه ايشان به فضاهاي شهري و مسائل شهرسازي داشتند و تاکيد داشتند تا اين جلسات به طور مداوم ادامه يابد و موضوعات مطرح شده را به شوراي شهر انعکاس دهند. بند 1 تفاهم نامه و بحث ورود شهرسازان (بند 4) و نتيجه آن را به گروه شهرسازي و ترافيک سازمان اطلاع دهند تا قدم هاي بعدي در راستاي اجرايي شدن آن صورت گيرد.

               

          
 

عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

.

.کلیه حقوق این پایگاه متعلق به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران میباشد.