جمعه 1 شهريور 1398   07:20:15
.
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 20082661
  تعداد بازدید این صفحه: 166903
  در امروز: 8782

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 

اطلاعیه مهم- پوشش بیمه مسئولیت مدنی حرفه ای اعضاء بصورت بی نام
.

به اطلاع اعضای محترم سازمان می رساند به همت اعضای محترم هیات مدیره، متعاقب پوشش بیمه مسئولیت مدنی حرفه ای تکمیلی مهندسان عضو، بیمه نامه قبلی، از تاریخ 97/9/9 تا مورخ 98/9/9 تمدید شده است. کلیه اعضای دارای پروانه اشتغال به کار معتبر تحت پوشش این بیمه نامه مسئولیت مدنی می باشند.

نکاتی از مشخصات بیمه مسئولیت مدنی حرفه ای اعضاء:

 1. پوشش بیمه مسئولیت مدنی حرفه ای مهندسان، بی نام است و نیازی به حضور در سازمان و ثبت نام اعضاء محترم بصورت حضوری یا غیرحضوری نمی باشد.
 2. هزینه صدور بیمه نامه تماماً توسط سازمان پرداخت شده است و نیازی به پرداخت هزینه توسط اعضاء محترم نمی باشد.
 3. زمان شروع بیمه نامه از مورخ 97/9/9 لغایت 98/9/9 به مدت یکسال شمسی می باشد.
 4. ملاک پرداخت خسارت توسط بیمه گر ( جانی و مالی) برمبنای صدور رأی قطعی در محاکم ذی صلاح و مراجع قضایی و برمبنای درصد تقصیر تعیین شده در احکام صادره بصورت یوم الاداء، علیه بیمه شده می باشد.
 5. پوشش خسارت تبصره یک ماده 66 تأمین اجتماعی جزء تعهدات بیمه گر می باشد.
 6. مرور زمان این بیمه نامه پنج سال می باشد.
 7. محکومیت بیمه شده در محاکم قضائی به پرداخت نیم عشر دولتی، تحت پوشش این بیمه نامه می باشد .
 8. پرداخت خسارتهای ناشی از بابت بلایای طبیعی و کارهای نامرتبط به فعالیت، که در آن بیمه شده محکوم به پرداخت خسارت توسط مراجع قضایی گردد ، تحت پوشش این بیمه نامه خواهد بود .
 9. پوشش احتمالی افزایش دیه برای سال آتی (منتهی به انقضای بیمه نامه) در سقف تعهدات بیمه گر بدون دریافت حق بیمه اضافی به عهده بیمه گر می باشد.
 10. برای کلیه فعالیت ها وپروژه های قبلی که طی 10 سال گذشته توسط هر یک از بیمه گذاران در رشته های هفت گانه ساختمان و یا سایر موارد مرتبط با امور حرفه ای مهندسان و سایر بیمه گذاران، اعم از تکمیل شده و یا تکمیل نشده که دارای پایان کار بوده و یا فاقد پایان کار باشند و یا هم اکنون در حال بهره برداری می باشند و یا سایر امور مرتبط، به شرط آنکه هیچگونه خساراتی برای بیمه شده تا قبل از تاریخ شروع قرارداد بیمه در مراجع قضائی ثبت نگردیده باشد و نیز پروژه ها و فعالیت های جدیدی را که در مدت اعتبار بیمه نامه های مورد فراخوان به مدت یکسال شمسی باشد را تحت پوشش قرارداده و وفق تعهدات فوق الذکر جبران خسارت نمایند مشروط به آنکه وقوع حادثه مورد ادعا و یا منشا اثر مورد ادعا در زمان اعتبار این بیمه نامه باشد.
 11. باتوجه به آنکه انتخاب کارگران و کارکنان و پیمانکاران و به کارگیری آنها در اختیار مالک و کارفرما و سازنده بوده و مهندسین ناظر اختیاری در انتخاب کارگران ندارند و از آنجایی که این بیمه نامه کلیه مسئولیت های مدنی مهندسین ناظر را که در محاکم قضایی محکوم می گردند تحت پوشش دارد، لذا کارگران اتباع خارجی فاقد پروانه کار و کارگران زیر 18 سال و بالای 62 سال، چنانچه در کارگاه بکار گرفته شده و منجر به خسارت بدنی و یا فوت گردند و بیمه شده در محاکم نظارتی و قضایی محکوم به جبران خسارت گردد، تحت پوشش این بیمه نامه خواهد بود.
 12. هیچگونه تفکیک و طبقه بندی در پرداخت خسارت های جانی و مالی (سقف تعهدات) مورد نظر بیمه گذار نمی باشد.
طبق تفاهم به عمل آمده با بیمه گر، مهندسین محترم موظفند حداکثر پنج روز کاری، از اطلاع وقوع حادثه ، مراتب را بصورت مکتوب به اطلاع سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران برسانند. در غیر اینصورت پوشش مذکور بلا اثر خواهد بود.
عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

.

.کلیه حقوق این پایگاه متعلق به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران میباشد.