كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
پنجشنبه 30 خرداد 1398   14:35:42
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
.
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 18374853
  تعداد بازدید این صفحه: 7251886
  در امروز: 18804

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 

:.
برگزاری نخستین نشست کارگروه مرکزی دبیرخانه دائمی توسعه صادرات خدمات فنی مهندسی و روابط بین‌الملل
1397/11/10 چهارشنبه
.

روز گذشته، نخستین نشست کارگروه مرکزی دبیرخانه دائمی توسعه صادرات خدمات فنی مهندسی و روابط بین‌الملل به میزبانی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و با حضور نمایندگان رسمی  نظام مهندسی استانهای کشورومهندس طاهری رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران برگزار شد.

فرهام مقدم راد«رئیس دبیرخانه» در این نشست گفت: امیدواریم که در دوره جدید هیأت مدیره بتوانیم در بحث صادرات خدمات فنی مهندسی به نتیجه خوبی برسیم. در دوره هیأت مدیره گذشته با تشکیل کمیسیون صدور خدمات در سازمان نظام مهندسی، ما کار خود را شروع و تلاش کردیم تا یک حرکت ملی را آغاز کنیم. به هر رو، بحث صدور خدمات در کشور، هرچند پراکنده اما درحال اجراست و تلاش ما این است که این کار به صورت مشترک توسط سازمان‌های خدمات مهندسی انجام شود نه اینکه مستقل صورت گیرد.

نایب رئیس اول سازمان نظام مهندسی استان تهران نیز در این نشست گفت: نظام مهندسی این ظرفیت و پتانسیل را دارد که بدون دریافت ریالی بودجه از دولت، اقدامات خوبی را در جهت آموزش و ترویج انجام داده و در موضوعات اقتصادی و اجتماعی کمک حال دولت باشد. باید از این ظرفیت‌ها استفاده شود و قطعاً دولت نیز حمایت می‌کند. چرا که هزینه دخالت دولت در بخش اقتصادی بسیار بالا بوده و چاره‌ای جز واگذاری آن به بخش خصوصی از جمله سازمان نظام مهندسی ساختمان ندارد.

رئیس شورای مرکزی نظام مهندسی کشورنیز در این نشست گفت: ورود ما در بحث صدور خدمات فنی مهندسی، نباید کش‌دار شود، بلکه باید در این زمینه وارد یک حوزه عملیاتی شده و دستاوردی داشته باشیم. از نظر مسئولین مملکت ما، فعلاً زنده‌ترین بازار، بازار عراق و تنها کشوری که در منطقه پول دارد نیز این کشور است. عراق 150 میلیارد دلار چه در اقلیم کرد چه در نقاط دیگر پروژه تعریف کرده، لذا بهتر است که هر کدام از مهندسین به هر شکلی که می‌توانند به عراق رفته و مشغول اجرای پروژه‌ها شوند. تمرکز روی عراق از هر نظر برای ما مناسب است، زیرا برخلاف کشورهای دیگر فاصله ما با اولین شهر عراق بسیار کم است.

در پایان این نشست، بیانیه‌ای به عنوان اختتامیه قرائت شد

عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
.
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.

.کلیه حقوق این پایگاه متعلق به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران میباشد.