دوشنبه 30 ارديبهشت 1398   23:18:30
.
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 17590760
  تعداد بازدید این صفحه: 78771
  در امروز: 26352

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 

اخبار
نشست تخصصی ارجاع کار شهرسازی در اتاق هیأت مدیره‌ی سازمان
.

نشست تخصصي ارجاع کار با حضور اعضاي گروه تخصصي شهرسازي سازمان نظام مهندسي ساختمان استان تهران، آقايان و خانم ها مهندس جابر نصيري (دبير جلسه)،  دکتر محمد تقي زاده، دکتر حکمت اميري، مهندس فيروز عليزاده، مهندس رضا اصلاني و مهندس سهيلا صادق زاده و دکتر الهام اميني و جمعي از دوستان و همکاران محترم شهرساز(در حدود 50 نفر) در اتاق هيأت مديره‌ي سازمان نظام مهندسي در تاريخ 93/07/28 برگزار شد.

در ابتداي جلسه جناب آقاي مهندس جابر نصيري، دبير گروه تخصصي شهرسازي به حضار محترم خوشامدگويي گفتند. آقاي مهندس نصيري از تجربيات استان‌هاي مختلف در مورد ارجاع کار صحبت کردند. از ابهامات موجود در بحث ارجاع کار شهرسازي گفتند و بيان کردند که اعضاي گروه تلاش مي‌کنند ابهامات موجود را برطرف نمايند. از تفاهم‌نامه‌ي منعقد شده بين گروه تخصصي شهرسازي سازمان با کميسيون شهرسازي و معماري شوراي شهر صحبت کردند و اين که اين تفاهم‌نامه يک نقطه قوت براي گروه تخصصي شهرسازي سازمان است. ايشان بيان کردند تلاش گروه بر اين است که فرهنگ‌سازي شود تا کارهاي شهرسازي با مهر و امضاي مهندس شهرساز تاييد شود. مهندس بيان کردند که يکي از اهداف گروه اين است که سيستم ارجاع کار شهرسازي در آينده‌ي نزديک عملياتي شود. ايشان از تلاش‌هاي گروه براي کارهاي شهرسازي استان تهران گفتند. ايشان به زحمات سرکار خانم مهندس مهاجر اشاره داشتند که طبق بخش‌نامه‌ي داخلي ايشان مقرر شد عرصه‌هاي بالاي 1000 متر به مهر و امضاي مهندس شهرساز برسد. آقاي مهندس نصيري اشاره کردند که سيستم ارجاع کار فعلي داراي نواقصي است. از دوستان حاضر در جلسه تقاضاي کمک و همکاري داشتند تا نواقص موجود رفع شود.

موضوعات زير توسط دوستان در جلسه مطرح و مورد بحث قرار گرفت:

دوستان تقاضا داشتند تا بررسي موضوع ماده 147 اداره‌ي ثبت در دستور کار سازمان و هيأت رئيسه‌ي گروه تخصصي شهرسازي قرار بگيرد. اشاره داشتند مي‌توان استفاده از تجارب ساير استان‌ها مثل اعلام شماره حساب(توسط سازمان نظام مهندسي ساختمان استان تهران) استفاده کرد و ارجاع کار نوبتي به دوستان و همکاران و سيستمي کردن آن از درخواست‌هاي ديگر دوستان بود.

دوستان پيشنهاد دادند ارتباط بين اعضا و هيأت رئيسه قوي‌تر شود و انجمن گفتگويي براي تبادل تجربه بين افراد و اعضا راه‌اندازي شود. بحث پدافند غيرعامل براي کليه‌ي ساختمان‌ها نيز مطرح شد.

دوستان تقاضا داشتند تا جايگاه شهرسازان در شهرداري‌ها تحکيم شود. بيان کردند که شهرسازان بايد در رأس کارها قرار بگيرند.

از تقاضاي ديگر دوستان، پيگيري معادل سازي براي واحدهاي درسي در رشته شهرسازي بود.

اعضاي گروه به پاسخگويي به سوالات مطرح شده در جلسه پرداختند. ارجاع کار به صورت سيستمي و برگه اي انجام مي‌شود که آمار آن نزد گروه تخصصي شهرسازي است. کميسيون ماده 5 استان تهران و همکاري سرکار خانم مهندس مهاجر از بحث‌هاي ديگري بود که ايشان بر آن تاکيد داشتند. ايشان متذکر شدند که کار در استان تهران به اندازه‌ي کل شهرسازان نيست. تعداد شهرسازان اين استان خيلي زياد است. همچنين شرح خدمات طرح‌هاي توجيهي که نهايي شده را به جلسه اطلاع دادند و تاکيد کردند طرح‌هاي امکان سنجي فقط از طريق مهندسان شهرساز بايد انجام شود. دوستان وعده دادند که در جلسه‌ي آتي اعلام همکاري با بنياد مسکن را به جلسه ارائه خواهند داد.

در پايان جلسه اعضاي گروه تخصصي شهرسازي از دوستان و همکاران شهرساز به خاطر حضور گرمشان مجددا تشکر و قدرداني کردند و بيان کردند ان شاالله با کمک خود ايشان، شهرسازي به مقام و جايگاه واقعي خود برسد.


               

               

 
عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

.

.کلیه حقوق این پایگاه متعلق به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران میباشد.