رویدادها

.

#کارنامه؛ عملکرد سال دوم هیئت‌مدیره دوره نهم

1402/6/12 یکشنبه


کارنامه

سال دوم هیئت‌مدیره دوره نهم
سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران
***
شنبه 12 آذر 1401 بود که پنجاه و چهارمین جلسه هیئت‌مدیره دوره نهم سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران برگزار شد.
در این جلسه، انتخابات هیئت‌رییسه سال دوم برگزار و هیئت‌رییسه جدید با ریاست مهندس علی کریمی آنچه منتخب شدند.
سایر اعضای هیئت‌رییسه جدید با ترکیب مهندس فرامرز صدیق مقدم (نایب رییس اول)، مهندس حسین اکبریان راد (نایب رییس دوم)، مهندس امیدرضا ریاحی (دبیر) و مهندس کامبیز رضوی (خزانه‌دار) امورات اجرایی سازمان را بر عهده گرفتند.
از زمان استقرار هیئت‌رییسه سال دوم سازمان، تلاش‌های متعددی در راستای بهبود فعالیت‌های سازمان و تکریم اعضای محترم صورت گرفت.

مهندس کریمی آنچه از همان ابتدا مهم‌ترین اهداف را تشریح کرد؛ چابک‌سازی سازمان، سامانه‌ای شدن مکانیزم‌ها و بهبود معیشت اعضا.
در همین راستا مواردی هم‌چون افزایش حدود 60 درصدی تعرفه خدمات مهندسی، اتوماتیک شدن پرداخت حق‌الزحمه، راه‌اندازی حساب واسط، اتوماتیک شدن سامانه ارجاع کار، اجرایی شدن طراحی گاز، کاهش بدهی و جرایم مالیاتی سازمان، راه‌اندازی سامانه ارجاع اتوماتیک نقشه‌های تفکیکی در شهر تهران و سایر شهرستان‌های استان تهران و اضافه شدن امکان داوطلبی و کاندیداتوری، سیستمی شدن بازرسی‌های برون سپار کنترل کیفیت و راه‌اندازی کتابخانه دیجیتال ازجمله مهم‌ترین اقدامات انجام‌شده در این دوره بود.
هم‌چنین بعد از مدت‌ها وقفه مهندس کریمی آنچه جلسات ملاقات حضوری پرسش و پاسخ با اعضای سازمان را از سر گرفت.

هم‌چنین با برگزاری گفتگوی زنده اینترنتی، جلسات هم‌اندیشی و تعامل بین دستگاه‌های متولی، سیاست‌گذار و تصمیم‌گیر در حوزه صنعت ساخت‌وساز شهری در نمایندگی‌های شهرستان‌ها از نزدیک و رودررو در جریان چالش‌ها و دغدغه‌های اعضای سازمان قرار گرفت که چکیده این موارد طی دو گزارش 100 روزه برای اعضا تشریح شد.

زمان، زمان تغییر است
بر اساس قانون اول نیوتن (اینرسی) اگر نیرویی بزرگ‌تر از نیروی فعلی اعمال نشود، اجسام فی‌نفسه علاقه دارند در حالت فعلی خود باقی بمانند. اگر برآیند نیروهای وارده بر جسم ساکن صفر باشد، جسم تا ابد ساکن می‌ماند. مهندسان عضو نظام مهندسی تهران علیرغم آشنایی با دانش روز دنیا و مواجهه با فناوری‌های نوین، همواره نسبت به ساز و کار سنتی ارجاع کار ماده ۳۳ و بروکراسی قدیمی انتقادهایی را مطرح می‌کردند. اما تحول در مکانیزمی که ۳۰ سال از فعالیت آن می‌گذرد به‌قدری مشکل است که اگر نگوییم غیرممکن ولی بی‌تردید معضلی برای مدیران محسوب می‌شود.
اما از آذرماه سال ۱۴۰۱ که هیئت‌رییسه جدید (در سال دوم دوره نهم) بر مسند مدیریت این سازمان نشست، جرقه تغییرات بنیادین و تحولات اساسی زده شد. ریاست سازمان در کمتر از یک سال با عملکردی فشرده و حساب‌شده برخی از بزرگ‌ترین غیرممکن‌های متصور را ممکن کردند. علی کریمی آنچه رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، با حرکت بر مدار «شفافیت و عدالت» از همان ابتدا خط و مرز خود را مشخص کرد.
اگرچه برخی در ابتدای کار بر این باور بودند که این مدعا با توجه به پیچیدگی فرایندهای سازمان در عمل راه به جایی نمی‌برد اما در ادامه مشخص شد که کریمی آنچه، کارنامه قابل‌توجهی از خود به جای گذاشته است.


 
سیستمی شدن سامانه‌ها
فرایند مکانیزه شدن پرداخت حق‌الزحمه‌ها
تا پیش از سال ۱۳۹۹ فرایندهای مربوط به واحد حق‌الزحمه به‌صورت دستی و با تاخیر فراوان همراه بود.از اواخر سال ۱۳۹۹ بخش‌هایی از فرآیند‌های مربوطه به صورت مکانیزه درآمد. در سال دوم هیئت مدیره دوره نهم و از ماه‌های پایانی سال ۱۴۰۱ سامانه مکانیزه پرداخت حق‌الزحمه به بهره‌برداری رسید. در ساختار جدید، مدت‌زمان پرداخت حق‌الزحمه از میانگین بازه زمانی ۱۹ روز به کمتر از ۶ روز کاهش پیدا کرده که در سامانه ناظران و در قسمت پیگیری واریزی‌ها برای اعضای محترم قابل مشاهده است.

اتوماتیک شدن سامانه ارجاع کار | گام دیگر به سمت عدالت، شفافیت و سلامت بیشتر
تا پیش از راه‌اندازی سامانه اتوماتیک ارجاع کار نظارت در شهرستان‌های استان تهران، فرایند توزیع کارهای ساختمانی به‌صورت دستی و با تایید اپراتور دفاتر نمایندگی انجام می‌شد که البته همین موضوع تبدیل به یکی از دغدغه‌ها، چالش‌ها و شبهات اعضای سازمان شده بود.با تلاش‌های سال دوم هیئت‌مدیره دوره نهم سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، این برای نخستین‌بار است که تمام فرایندهای مربوط به انتخاب ناظر و ارجاع کار نظارت، به صورت سیستمی اجرا می‌شود و مالک و ناظر به‌صورت شفاف از تمام جزئیات هر مرحله آگاه می‌شوند.

 


حساب واسط؛ حقی که به حقدار رسید

کریمی آنچه حتی در سال اول هیئت‌مدیره دوره نهم که در مقام خزانه‌دار این سازمان بود، همواره به موضوع جداسازی پرداخت سود متعلقه به حساب حق‌الزحمه به خود مهندسان اشاره می‌کرد.با تلاش‌های صورت گرفته در سال دوم هیئت‌مدیره دوره نهم و با آغاز دوره ریاست کریمی آنچه، یکی از دغدغه‌های همیشگی اعضا یعنی دریافت سود حاصل از انباشت حق‌الزحمه‌ها توسط خود مهندسان و جداسازی این وجوه از سایر حساب‌های سازمان، از طریق راه‌اندازی حساب واسط مرتفع شد.
از آبان 1401 تا آبان 1402 به 7.981 نفر از مهندسان مجموعاً ۶۶.۰۳۸.۴۷۳.۸۵۸ ریال سود پرداخت شده است. 

 

 
اجرایی شدن سامانه طراحی گاز و صدور فیش حق‌الزحمه طراحی
در سال دوم هیئت‌مدیره دوره نهم، برای اولین‌بار سامانه طراحی گاز سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران راه‌اندازی شد. پیش از اجرایی شدن این سامانه، صورتجلسه بازدید به‌صورت دستی، بدون نکات فنی لازم، قابل تفسیر و غیراجباری بود. حالا صورتجلسه قدیمی به نقشه فنی قابل‌تفسیر، کامل، کاربردی و اجباری تبدیل شده است.
افزایش کیفیت بازرسی لوله‌کشی گاز، افزایش درآمد مهندسان مکانیک و بهینه‌سازی مسیر اجرای پروژه از مهم‌ترین ویژگی‌های سامانه طراحی گاز است.


راهنمای سامانه ارجاع کار بازرسی گاز
یکپارچه‌سازی سامانه‌های سازمان (پنجره واحد SSO)
راه‌اندازی سامانه SSO در راستای یکی از اهداف اصلی کریمی آنچه، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران مبنی بر سیستمی شدن فرایندها و مکانیزم‌ها بوده است.
گفتنی است، پیش از این ده‌ها سامانه مختلف برای خدمت‌رسانی به اعضای سازمان با نام کاربری و رمز عبورهای متفاوت وجود داشت که حالا به لطف راه‌اندازی سامانه SSO همه سامانه‌ها در قالب یک پنجره واحد و با یک نام کاربری و رمز عبور قابل دسترسی است.
هم‌اکنون سامانه ناظران، سامانه نقشه های تفکیکی، سامانه ماده 33 شهرستان (نسخه قدیمی و جدید)، سامانه ماده 27، سامانه سازندگان، سامانه بازرسی، سامانه مهندسان شهرسازی، سامانه گاز، پنل امور مالیاتی به راحتی و تنها با یک رمز عبور و نام کاربری از طریق آدرس sso.tceo.ir قابل دسترسی است.

 

احقاق حقوق اعضای سازمان
مسیر تعیین و ابلاغ تعرفه‌های قطعی خدمات مهندسی برای سال ۱۴۰۲
با توجه به اعلام شاخص‌های تعدیل سه ماهه چهارم سال ۱۴۰۱ از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور و سپس ابلاغ هزینه قطعی ساخت و ساز در سال ۱۴۰۲ بر همین اساس توسط شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان، جدول تفکیک تعرفه‌های خدمات مهندسی در سال جاری از سوی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران بروزرسانی شد که حکایت از افزایش حدود ۶۰ درصدی تعرفه‌ها نسبت به سال گذشته دارد.

کاهش بدهی مالیاتی، صیانت از منابع اعضا و سازمان
یکی از قدیمی‌ترین چالش‌های مدیریتی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، بحث بدهی‌ مربوط به پرونده‌های مالیاتی بود که به‌تنهایی میلیاردها تومان از بودجه و سرمایه اصلی سازمان را می‌بلعید. در سال دوم هیئت‌مدیره دوره نهم بود که واحد مالی با جدیت روی این موضوع متمرکز شد که سرانجام با پیگیری و تلاش‌های فراوان میزان بدهی و جرایم پرونده‌ مالیاتی سازمان کاهش پیدا کرد تا از منابع و سرمایه‌های سازمان و اعضا صیانت شود.

به همت هیئت‌مدیره دوره نهم سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و تلاش‌های واحد مالی سازمان در سال دوم دوره نهم، طی گزارش عملکرد مالیاتی سازمان با توجه به اقدامات صورت گرفته در سال ۱۳۹۱ با ۷۵درصد، پرونده مالیاتی سازمان در سال ۱۳۹۶ با ۸۲درصد، پرونده مالیاتی سازمان در سال ۱۳۹۸ با ۹۷درصد و پرونده مالیاتی سازمان در سال ۱۳۹۹ با ۴۷درصد به شرح زیر تعدیل شد:

 
ردیف عناوین مبلغ (ریال) عناوین مبلغ (ریال) عناوین مبلغ (ریال)
۱ مبلغ بدهی اولیه مالیاتی عملکرد سال ۱۳۹۱ ۱۵۰۳۸۵۵۰۴۲۵ مبلغ تعدیل یافته مالیات سال ۱۳۹۱ ۱۱۲۹۳۰۸۷۱۸۷ مبلغ پرداختی نهایی پس از کسر سال ۱۳۹۱ ۳۷۴۵۴۶۳۲۳۸
۲ مبلغ بدهی اولیه مالیاتی عملکرد سال ۱۳۹۶ ۸۵۱۶۳۹۳۹۲۳۵ مبلغ تعدیل یافته مالیات سال ۱۳۹۶ ۷۰۱۶۳۹۳۹۲۳۵ مبلغ پرداختی نهایی پس از کسر سال ۱۳۹۶ ۱۵۰۰۰۰۰۰۰۰۰
۳ مبلغ بدهی اولیه مالیاتی عملکرد سال ۱۳۹۸ ۵۳۲۴۶۴۳۵۲۲۱۱ مبلغ تعدیل یافته مالیات سال ۱۳۹۸ ۵۱۸۸۵۷۵۳۸۴۴۶ مبلغ پرداختی نهایی پس از کسر سال ۱۳۹۸ ۱۳۶۰۶۸۱۳۷۶۵
۴ مبلغ بدهی اولیه مالیاتی عملکرد سال ۱۳۹۹ ۱۶۲۲۸۲۶۹۵۵۲۱ مبلغ تعدیل یافته مالیات سال ۱۳۹۹ ۷۶۷۸۹۵۱۴۸۴۲ مبلغ پرداختی نهایی پس از کسر سال ۱۳۹۹ ۸۵۴۹۳۱۸۰۶۷۹
 * جمع ۷۹۴۹۴۹۵۳۷۳۹۲ - ۶۷۷۱۰۴۰۷۹۷۱۰ - ۱۱۷۸۴۵۴۵۷۶۸۲
استقرار میز سپامک در ساختمان مرکزیبا مطالعات جدید تعرفه حق‌الزحمه مهندسان تاسیسات واقعی سازی می‌شودحق‌الزحمه مرتبط با بافت فرسوده جفا در حق جامعه مهندسین ساختمان است
∎ برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه سازمان بعد از 3 سال - 26 بهمن و 7 اسفند 1401

تجربه نشان می‌دهد اغلب مدیران تمایلی برای رو در رو شدن با اعضای سازمان متبوع خود را ندارند. مواجهه با انتقادها و زیر سوال رفتن توان مدیریتی، دلایلی است که مدیران را از قرار گرفتن در چنین شرایطی دلچرکین می‌کند. اما کریمی آنچه از همان ابتدا تصمیم گرفت تا مجمع عمومی سازمان را بعد از ۳ سال وقفه برگزار کند و چشم در چشم هزاران مهندس قرار بگیرد.
مهم‌ترین مصوبات این مجمع شامل گزارش عملکرد سال ۱۳۹۸، گزارش صورت‌های مالی سال ۱۳۹۸، گزارش بازرسان در سال ۱۳۹۸، گزارش عملکرد سال ۱۳۹۹، صورت‌های مالی سال ۱۳۹۹، تعیین حقوق و مزایای ارکان سازمان در سال ۱۴۰۰، تعیین پاداش برای بازرسی در سال ۱۴۰۰، حق‌الزحمه اعضای شورای انتظامی در سال ۱۴۰۰، منابع درآمدی در سال ۱۴۰۰، بودجه پیشنهادی برای سال ۱۴۰۰، گزارش عملکرد سال ۱۴۰۰، صورت‌های مالی سال ۱۴۰۰، پاداش بازرسان برای سال ۱۴۰۱، حق‌الزحمه اعضای شورای انتظامی در سال ۱۴۰۱، منابع درآمدی در سال ۱۴۰۱ و بودجه پیشنهادی برای سال ۱۴۰۱ بودند که با حضور پرشور نزدیک به ۱۷۰۰ نفر از اعضا به رای‌ گذاشته شد.

برگزاری نمایشگاه تخصصی (فنی و تولیدی) صنعت ساختمان - 26 بهمن 1401

در حاشیه برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه سازمان، نخستین نمایشگاه تخصصی (فنی و تولیدی) صنعت ساختمان با حضور گسترده جمعی از فعالین حوزه ساخت و ساز برگزار شد که از سوی اعضا و مخاطبین با استقبال روبرو شد.

∎ برگزاری انتخابات هیئت‌رییسه گروه‌های تخصصی - 26 مهر 1402
بعد از تلاش‌های بی‌وقفه و هماهنگی‌های متعدد با نهادهای مختلف، سرانجام هیئت‌مدیره دوره نهم موفق شد پس از 7 سال وقفه، انتخابات هیئت‌رییسه گروه‌ها تخصصی را در 26 مهر ماه سال 1402 به‌صورت الکترونیکی و با مشارکت بالای اعضا برگزار کند.
بر اساس آمار هیئت اجرایی این انتخابات، تعداد آرای ثبت شده در رشته معماری ۲۱۹۰ نفر، عمران ۴۹۳۶ نفر، تأسیسات مکانیکی ۱۸۹۰ نفر، تأسیسات برقی ۱۸۸۱ نفر و نقشه برداری ۷۱۶ نفر ثبت شده است. هم‌چنین مجموع کل تعداد واجدین شرایط ۱۱۱۳۴۵ نفر و مجموع تعداد رأی ثبت‌شده ۱۱۶۱۳ نفر بوده است.


نشست‌های تعاملی بین دستگاه‌های متولی ساخت‌وساز شهری

جلسه هم‌اندیشی و تعامل بین دستگاه‌های متولی، سیاست‌گذار و تصمیم‌گیر در حوزه صنعت ساخت‌وساز شهری و ملاقات با اعضای محترم جنوب غرب استان در شهرستان اسلامشهر - 25 اردیبهشت 1402
دوشنبه 25 اردیبهشت‌ماه جلسه‌ای با عنوان «هم‌اندیشی و تعامل بین دستگاه‌های متولی، سیاست‌گذار و تصمیم‌گیر در حوزه صنعت ساخت‌وساز شهری» با حضور دکتر شکیب رییس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان، مهندس کریمی آنچه رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، مهندس صدیق مقدم نائب رئیس اول سازمان، مهندس ریاحی دبیر سازمان، شهردار شهرستان اسلامشهر، رییس شورای اسلامی شهرستان اسلامشهر، رییس اداره گاز و رییس اداره برق شهرستان اسلامشهر و تعدادی از مدیران شهری و اعضای محترم سازمان در محل شهرداری این شهرستان برگزار شد.
دکتر شکیب در این جلسه گفت: اجرایی شدن صدور شناسنامه فنی و ملکی منجر به ارتقای کیفیت ساخت‌وساز می‌شود. در ادامه مهندس کریمی آنچه افزود: فعالیت مهندسان دارای پروانه اشتغال در سراسر استان معتبر است/حذف کد شهرسازی و بازگشت به قانون مشکلات متعددی را مرتفع خواهد کرد.
در ادامه نیز ملاقات صمیمی با اعضای محترم سازمان و پرسش و پاسخ پیرامون مسائل و دغدغه‌های جامعه مهندسی صورت پذیرفت.متن کامل خبر

ادامه نشست‌های تعاملی بین دستگاه‌های متولی ساخت‌وساز شهری/ شهرستان فیروزکوه - 31 اردیبهشت 1402
یکشنبه مورخ 31 اردیبهشت 1402 نشستی با موضوع «هم‌اندیشی و تعامل بین دستگاه‌های متولی، سیاست‌گذار و تصمیم‌گیر در حوزه ساخت‌وساز شهری» با میزبانی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و با حضور دکتر علیرضا صادقی شهردار فیروزکوه، مهندس کیانی رئیس بنیاد مسکن شهرستان فیروزکوه، سرهنگ صبوری رئیس سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران و سایر مدیران و مسئولین شهری در ساختمان مرکزی سازمان برگزار شد.متن کامل خبر
ادامه نشست‌های تعاملی بین دستگاه‌های متولی ساخت‌وساز شهری/ شهرستان شهریار - 3 خرداد 1402
با توجه به مصوبه شورای فنی استان تهران و پیگیری‌های معاونت عمرانی استانداری تهران و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، کارگروه نظارت و ارزیابی ساخت و سازهای شهری متشکل از اداره کل راه و شهرسازی استان و اداره کل فنی و امور عمرانی استانداری تهران از پروژه‌های ساختمانی شهرستان شهریار بازدید و در جلسه هم‌اندیشی به میزبانی شهرداری شهرستان شهریار با حضور سرپرست حوزه ریاست و سرپرست معاونت دفاتر نمایندگی سازمان و شهردار، معاونین و مدیران ارشد شهری این شهرستان حضور پیدا کردند. در این جلسه مقرر شد شهرداری شهرستان شهریار و نظام مهندسی تهران نسبت به پایش مستمر کنترل تابلوی مشخصات ساختمان، وجود زونکن مستندات کارگاهی و اجرای کامل ارتباط سیستمی سامانه‌ها اقدامات لازم را صورت دهند.∎ ادامه نشست‌های تعاملی بین دستگاه‌های متولی ساخت‌وساز شهری/شهرستان پردیس - 10 خرداد 1402

️ این جلسه با حضور دکتر شکیب رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان ، دکتر قضاتلو فرماندار شهرستان پردیس، مهندس کریمی آنچه رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، مهندس محبت ‌خواه سرپرست شرکت عمران پردیس، مهندس کارخانه شهردار شهرستان پردیس و جمعی از مدیران شهری در محل فرمانداری شهرستان پردیس برگزار شد.جلسات ملاقات اعضا با ریاست سازمان
جلسه ملاقات با رییس، معاونین و مدیران سازمان - پنجشنبه 22 دی ماه 1401


جلسه ملاقات با اعضا - 19 تیر 1402جلسه ملاقات با اعضا - 6 مهر 1402سازمان در رسانه‌ها
گفتگوی مهندس کریمی آنچه با رادیو اقتصاد - 9 مرداد 1402
مهندس کریمی آنچه در این برنامه رادیویی گفت: حضور مجری ذی‌صلاح در پروژه‌های ساختمانی، الزامی است.

گفتگوی زنده تلویزیونی مهندس علی کریمی آنچه با موضوع واکاوی فروریزش ساختمان‌ها در منطقه 19 تهران 20 - 23 مرداد 1402

مهندس آنچه در این برنامه گفت: برای بررسی و اصلاح ساخت و ساز‌های غیرمجاز به‌منظور جلوگیری از تخریب کامل و حادثه‌های بعدی، اعلام آمادگی می‌کنیم. با توجه به حادثه فوق و جلوگیری از بروز اتفاقات مشابه، پیشنهاد تعریف صلاحیت تخریب را به وزارت راه و شهرسازی ارائه می‌کنیم.

نشست خبری مدیران و فعالان ساخت‌وساز شهری - 14 مرداد 1402
  در جریان برگزاری بیست و سومین نمایشگاه صنعت ساختمان، مهندس کریمی آنچه در نشست خبری درباره چالش‌های صنعت ساخت و ساز با اصحاب رسانه به گفتگو پرداخت.


اقدامات معیشت و رفاهی اعضای سازمان
اعطای بیمه تکمیلی، تسهیلات بانک ملت و بانک صادرات

*سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران تسهیلات بانک صادرات با حداکثر 2 ریال و حداکثر مدت بازپرداخت: 3 سال (36 ماه) را برای اعضای محترم فراهم کرده است.
*هم‌چنین
طی توافقات به‌عمل‌آمده با بانک ملت، تسهیلات تا سقف مبلغ 2 میلیارد ریال و سود تسهیلات مطابق نرخ مصوب بانکی با حداکثر بازپرداخت 60 ماهه از سوی بانک ملت به اعضای محترم دارای پروانه اشتغال به کار مهندسی پرداخت می‌گردد.
*بانک آینده به متقاضیان واجد شرایط، اعتبار خرید قسطی کالا، مبالغ ۳۰ میلیون و ۵۰ میلیون و ۱۰۰ میلیون تومان با امکان بازپرداخت ۱۲ یا ۲۴ یا ۳۶ ماهه با نرخ ۲۳ درصد جهت خرید از فروشگاه طرف قرارداد اعطا می‌نماید.
*
پیرو مناقصه بیمه انجام‌شده توسط سازمان و انعقاد قرارداد جدید یک‌ساله از تاریخ 1402/04/06 لغایت 1403/04/06 با شرکت بیمه البرز، اعضاء محترم می‌توانند از بیمه درمان تکمیلی و عمر و حادثه بهره‌مند شوند.

خدمات رفاهی و تفریحی ویژه اعضای سازمان

ارائه خدمات مانند تخفیف مراکز تفریحی، رفاهی و برگزاری مسابقات ورزشی از سایر اقدامات در این دوره هیئت‌مدیره بوده است.
 


گزارش‌های ریاست سازمان
∎ گفتگوی زنده با رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران - 28 دی 1401

مهندس کریمی آنچه در این گفتگوی زنده تصریح کرد: حق‌الزحمه مهندسین واقعی‌سازی شود و هم‌چنین حق‌الزحمه مرتبط با بافت فرسوده جفا در حق جامعه مهندسین ساختمان است. به گفته رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران: سامانه‌های شفاف، راهکار اصلی حل مشکلات است. آغاز به کار حساب واسط، بررسی دغدغه‌های اعضای سازمان، تعرفه غیرواقعی خدمات مهندسی، مشکلات سامانه سپامک، عدم دریافت هزینه صدور شناسنامه فنی و ملکی، همایش‌های ارتقای دانش فنی مهندسان و بازدید مستمر از دفاتر نمایندگی ازجمله مهم‌ترین عناوین مطرح‌شده از سوی مهندس کریمی آنچه بود.گزارش ۱۰۰ روزه نخست سال دوم هیئت‌مدیره دوره نهم (نسخه کامل)

مهندس کریمی آنچه به مناسبت فرا رسیدن نوروز 1402 گزارشی از 100 روز نخست هیئت‌مدیره دوره نهم با موضوعاتی از قبیل توضیحات درباره حساب واسط حق‌الزحمه اعضا، آغاز ارجاع اتوماتیک نظارت در دفاتر نمایندگی، آنلاین شدن ماده 186 مالیات، برگزاری مجمع عمومی سالیانه، انتخاب آنلاین طراح توسط مالک، سیستمی شدن آزمایشگاه‌های ژئوتکنیک، اعطای تسهیلات بانک رسالت و بانک ملت و ارائه پیشنهاد تعرفه خدمات مهندسی بر مبنای قیمت ساخت را مطرح کرد.گزارش عملکرد ۱۰۰ روزه دوم سال دوم هیئت‌مدیره دوره نهم (نسخه کامل)
مهندس کریمی آنچه در دومین گزارش 100 هیئت‌‌مدیره دوره نهم به مواردی هم‌چون کاهش بدهی و جرایم مالیاتی سازمان، راه‌اندازی سامانه ارجاع اتوماتیک نقشه‌های تفکیکی در شهر تهران و سایر شهرستان‌های استان تهران، راه‌اندازی سامانه ارجاع اتوماتیک ماده ۳۳ و اضافه شدن سامانه داوطلبی و کاندیداتوری، سیستمی شدن بازرسی‌های برون سپار کنترل کیفیت، اطلاع‌رسانی و انتقال تجربه‌های بازرسی ساختمان، راه‌اندازی کتابخانه دیجیتال برای اولین بار، سامانه‌ای شدن فرایندها و تعدیل ۱۰ درصدی پرسنل در سازمان و اتوماتیک شدن پرداخت حق‌الزحمه‌ها
اشاره کرد.


 
آرشیو
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر