.

اخبار

.

مصاحبه رادیو گفت و گو با دکتر فرشاد مفاخر عضو هیأت رئیسه و نائب رئیس گروه تخصصی معماری سازمان با موضوع الزامات ایجاد دانشگاههای نسل چهارم

1398/10/18 چهارشنبه
دکتر فرشاد مفاخر، عضو هیأت رئیسه گروه تخصصی معماری سازمان در برنامه رادیو گفتگوی علمی، از الزامات ایجاد دانشگاه های نسل چهارم در کشور سخن گفت :
به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران به نقل از رادیو گفت و گو، برنامه گفتگوی علمی کاری با هدف طرح مبانی علمی و راهکارهای عملیاتی کلان برنامه های پنج ساله در حوزه علم و فناوری، مصاحبهای با مهندس فرشاد مفاخر داشت .
دکتر مفاخر در این برنامه که با هدف طرح مبانی و مباحث مختلف علمی از شبکه رادیویی گفت و گو پخش شد، از الزامات ایجاد دانشگاه های نسل چهارم در کشور سخن گفت.
دکتر فرشاد مفاخر در آغاز با بیان اینکه ایران در مقایسه با کشورهای اسلامی از قابلیت ها و ظرفیت های بیشتری برای توسعه علم و دانش برخوردار است، گفت :
دانشگاه با تعاملی که با صنعت دارد می تواند در راستای تمدن سازی حرکت کند و در بیانیه گام دوم انقلاب تاکید شده است، ایران باید یک راه مجزا برای توسعه و پیشرفت را بپیماید و نباید صرفا تقلید کننده غرب باشد.
وی با تاکید بر اینکه برای توسعه علم و دانش باید نگاه تمدنی داشته باشیم، عنوان کرد: ایران به دنبال یک جامعه متمدن است زیرا تمدن و فرهنگ شاکله اصلی توسعه و پیشرفت علم است و در این راستا باید فرد و جامعه را در یک شرایط همگن قرار دهیم .
این عضو هیئت علمی دانشگاه با بیان اینکه نظام آموزش عالی فعلی همچنان بر مدار گذشته میچرخد، اظهار داشت :
برای ساخت تمدن نوین اسلامی نیاز به نظریه پردازی داریم که این نظریه پردازی از یک دانشگاه پویا و فعال استخراج خواهد شد.
البته نظریات تمدن نوین اسلامی از جامعه سکولار گرفته نخواهد شد و از دیدگاه علمی همراه با پیشرفت ها و اقتدار سیاسی و معنوی به تمدن نوین اسلامی نگاه میکند .
نایب رئیس گروه تخصصی معماری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران عنوان کرد : برای دستیابی به تمدن نوین اسلامی باید بینش اسلامی داشته باشیم و این مهم در بطن جامعه خودجوش نیز قرار دارد که می تواند دارای یک چشم انداز روشن باشد.
آرشیو
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر