اخبار


مجمع عمومی عادی سالانه ( نوبت دوم ) برگزار شد مجمع عمومی عادی سالانه ( نوبت دوم ) سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران دوشنبه 30 دی ماه 1398 با حضور اعضای سازمان در محل سالن مرکز همایش‌های بین المللی رازی برگزار شد.
به گزارش خبرنگار روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، این جلسه با حضور اعضای سازمان از ساعت 16 با دستور جلسه اعلام شده و با استقرار هیأت رئیسه موقت سنی و هیأت رئیسه اصلی مجمع عمومی،
  1. ارائه گزارش عملکرد سالیانه هیأت مدیره و اعلام نظر نسبت به آن،
  2. ارائه گزارش ترازنامه مالی منتهی به 97/12/29، ارائه گزارش بازرسان سازمان استان، بررسی و تصویب ترازنامه سالانه نظام مهندسی ساختمان استان تهران منتهی به97/12/29،
  3. بررسی و تصویب بودجه پیشنهادی هیأت مدیره برای سال 1398،
  4. تعیین و تصویب مبلغ ورودیه و حق عضویت سالانه اعضای حقیقی و حقوقی در سال 1398،
  5. بررسی و تصویب حق الجلسه اعضای هیأت رئیسه، هیأت مدیره، شورای انتظامی و حق الزحمه رئیس و خزانه‌دار و پاداش بازرسان سازمان استان،
  6. تعیین روزنامه‌های کثیرالانتشار برای اطلاعیه های سازمان آغاز به کار کرد.
در این جلسه مهندس سعید سعیدیان رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران ضمن خیرمقدم به اعضای فرهیخته و تقدیر از حضور پرشور و ارزشمند و موثرشان که بیانگر پایبندی صنفی و دغدغه‌های سازمانی و تعصب حرفه‌ای آنهاست، گفت: ما بر این باوریم که مهندسان در اندیشه و تاریخ پرافتخار میهن عزیزمان یادآور و تداعی کننده، ابتکار، نوآوری و خلاقیت و زمینه ساز رشد و پیشرفت کشور هستند و سازمان نظام مهندسی ساختمان، اعضای هیأت مدیره، هیأت رئیسه و تمام ارکان سازمان، با عزم جزم، حمیت، وفاق و تعامل و تلاش مجدانه برای خدمات صادقانه و بدون چشمداشت و اعتلا و بالندگی بزرگترین تشکل حرفه ای غیردولتی کشور از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد و تمام تلاش خود را برای دستیابی به جایگاه شایسته و مرجعیت حرفه ای در توسعه صنعت ساختمان، رشد و اعتلای حرفه‌ای مهندسان ساختمان، ارتقای توان مهندسی و در نهایت افزایش رضایتمندی اعضاء که یکی از دغدغه مهم هیأت رئیسه این دوره است بکار خواهد گرفت.
مهندس سعیدیان خاطر نشان کرد : تسریع در تکمیل ساختمان جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران یا بهره‌برداری صحیح و براساس نیازهای آتی اعضای سازمان، نهادینه سازی اخلاق حرفه‌ای مهندسی و حاکمیت شفاف سازی امور در سازمان، ارتقای شأن و جایگاه و منزلت مهندسان، بازسازی و اصلاح فرآیندهای کاری و ارتقای کیفیت خدمات مهندسی، توسعه فرآیندهای الکترونیکی و به روز شدن سامانه‌های کاری، حذف بوروکراسی‌های اداری زاید، ارائه خدمات بهتر رفاهی برای اعضاء و رایزنی با سیستم بانکی برای پرداخت تسهیلات با سود کم و امکان بیمه تکمیلی درمان با کیفیت برای اعضا، فراهم سازی بستر مناسب برای ترویج فعالیت های مهندسی، اجرای هر چه بهتر قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و پیاده سازی دقیق مجریان ذیصلاح و اجرای شناسنامه فنی و ملکی و بیمه کیفیت و مسوولیت در تمام مراحل ساخت از برنامه‌هایی است که پیگیری آن با سرعت و شتاب بیشتری پیگیری می گردد.
مهندس سعیدیان در خاتمه افزود : با برنامه محوری و قانون مداری ، انشاء الله شاهد رشد، تعالی و توسعه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران خواهیم بود.
در ادامه پس از انتخاب و استقرار هیأت رییسه موقت سنی: دکتر غلامحسین عصاچی (مسن ترین عضو حاضر در مجمع ) به عنوان رئیس و مهندس علی سلمانی (جوان ترین عضو حاضر در مجمع ) به عنوان منشی و مهندس سعید میرزابیگی و مهندس حامد محرمی به عنوان ناظران هیأت رئیسه موقت سنی.
همچنین هیأت رئیسه اصلی مجمع عمومی: مهندس علیرضا پورمستقیمی به عنوان رئیس، مهندس محمدناصرخلیلی به عنوان منشی و مهندس کریم صلاحی مهر و مهندس حسین سلیمانی به عنوان ناظران جلسه انتخاب شدند.
در ادامه مهندس سعید سعیدیان رئیس سازمان گزارش عملکرد سالیانه هیأت مدیره سازمان را قرائت کرد و سپس دو نفر از اعضای سازمان به بیان نظرات خود پرداختند.
در ادامه مهندس سعیدیان رئیس سازمان گزارش ترازنامه مالی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران برای سال مالی 1398 را رارائه نمودند.در این جلسه، تصویب ترازنامه در دستور جلسه قرار داشت و پس از رای گیری از حاضران به تصویب رسید.
سپس مهندس رضا حسنی شیرکوهی بازرس سازمان، گزارش بازرسان را قرائت نمود و اظهارنظر بازرسان را درخصوص صورت های مالی منتهی به سال مالی 1398 را ارائه کرد.
در ادامه بررسی و تصویب بودجه پیشنهادی سازمان هم مطرح گردید که پس از اظهار نظر مخالف و موافق رأی گیری از حاضران به تصویب رسید.
درخصوص تعیین و تصویب مبلغ ورودیه و حق عضویت سالانه اعضای حقیقی و حقوقی در سال 98 براساس پیشنهاد هیأت مدیره مطرح و به تصویب نرسید.
درخصوص بررسی و تصویب حق‌الجلسه اعضای هیأت رئیسه، هیأت مدیره، شورای انتظامی و حق الزحمه رئیس و خزانه دار و پاداش بازرسان سازمان استان در سال 98 و براساس پیشنهاد هیأت مدیره مطرح و به تصویب نرسید.
در پایان در خصوص تعیین روزنامه کثیرالانتشار براساس پیشنهاد هیأت مدیره مطرح و  رای گیری انجام شد و روزنامه ایران به عنوان روزنامه کثیرالانتشار و روزنامه دنیای اقتصاد بعنوان روزنامه جایگزین جهت اطلاع رسانی به اعضا انتخاب شد.