چهارشنبه 26 تير 1398   09:42:43
.
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 19147295
  تعداد بازدید این صفحه: 42568
  در امروز: 21814

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 

جلسه بررسی تمدید تفاهم نامه همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران
.
جلسه بررسی تمدید تفاهم‌نامه همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران با حضور اعضای گروه تخصصی ترافیک و مدیر مطالعات و برنامه‌ریزی امور حمل و نقل و ترافیک روز دوشنبه مورخ 11 اردیبهشت در محل سالن جلسات سازمان نظام مهندسی تهران برگزار شد.
در ابتدای این جلسه، رئیس گروه تخصصی ترافیک استان تهران اظهار داشت: با توجه به اتمام تفاهم‌نامه پیشین بین سازمان و مرکز مفاد مناسب این تفاهم‌نامه و همچنین نیاز ما به خدمات مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران، خواستار تمدید این تفاهم‌نامه هستیم. مهندس کامبیز رضوی افزود: قرار بود با کمک گروه تخصصی ترافیک چند پروژه از جمله نرخ سفرسازی بناهای شهری شروع شود اما به دلیل مشکلاتی مسکوت ماندند که ما امیدواریم با همکاری مجدد مرکز این پروژه‌ها پیگیری شود. دغدغه ما در رشته ترافیک استفاده از پتانسیل حرفه‌ای گروه تخصصی ترافیک و ظرفیت اشتغال اعضای دارای صلاحیت این رشته است اما متاسفانه تاکنون به موانع اجرایی برخورد کرده‌ایم. وی تاکید کرد: ما امیدواریم با ادامه همکاری با مرکز، استفاده از ظرفیت مهندسان ترافیک افزایش یابد.
دکتر کامران رحیم اف، عضو گروه تخصصی ترافیک نیز در ادامه اظهار نمود: ما می‌خواهیم از پتانسیل مرکز مطالعات در پروژه‌های پژوهشی همچنین برگزاری کلاس‌های آموزشی اختیاری و دوره‌های اجباری برای مهندسان ترافیک استفاده کنیم.
در ادامه این جلسه مهندس محمدحسین نوروزی، مدیر مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی امور حمل و نقل و ترافیک با استقبال از تمدید تفاهم‌نامه همکاری بین دو سازمان اظهار داشت: آمادگی ضمنی برای تمدید این تفاهم‌نامه در مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران وجود دارد. پیرو این تفاهم‌نامه، تلاش داریم قرارداد مناسب دیگری با سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران و گروه تخصصی ترافیک در خصوص موضوع نرخ سفرسازی و عارضه‌سنجی ترافیک منعقد کنیم تا کم کم این موضوعات به رویه‌های اجرایی تبدیل شوند و بتوانیم وظایف مسئولیتی را برای مهندسین ترافیک احصاء کنیم.
مهندس محمدی‌نژاد در ادامه این جلسه بیان نمود: یک بحث تمدید تفاهم‌نامه است که طرفین مخالفتی با آن ندارند. بحث دیگر انعقاد قرارداد همکاری فی‌مابین درباره نرخ سفرسازی است که امیدواریم این قرارداد هم به زودی منعقد شود تا وظایف سازمان نظام مهندسی و مرکز مطالعات در این حوزه مشخص شود. وی افزود: ضوابط و مقررات مدیریت ترافیک در زمان احداث ساختمان‌ها و بناهای شهری از جمله پروژه‌هایی است که با تمدید تفاهم‌نامه بین دو سازمان می‌تواند عملیاتی شود. ما امیدواریم با همکاری بیشتر دو سازمان، فعالیت‌هایی که مدنظر است از طریق مرکز مطالعات و با همکاری سازمان نظام مهندسی در شهرداری نهادینه و ابلاغیه‌های لازم اجرایی شود. مهندس محمدی نژاد تاکید کرد: ما نیاز داریم در مدیریت شهری از تخصص مهندسان ترافیک استفاده شود و از آنجا که مرکز مطالعات با لایه تصمیم‌گیری فاصله کمی دارد انعقاد تفاهم‌نامه بین مرکز مطالعات و نظام مهندسی در این مسیر تعیین‌کننده است.
عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

.

.کلیه حقوق این پایگاه متعلق به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران میباشد.