چهارشنبه 26 تير 1398   15:49:38
.
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 19154228
  تعداد بازدید این صفحه: 240830
  در امروز: 28747

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 

اوّلین جلسه ایجاد و توسعه نظام مستندسازی تجربیات در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران برگزار شد
.

اوّلین جلسه نظام مستندسازی تجربیات در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با محوریت تجربهنگاری، تجربهکاوی، مدیریت دانش و ثبت درس آموخته‌ها در تاریخ هشتم بهمن 97 با حضور تعدادی از اعضای هیات مدیره و هیات رییسه گروههای تخصصی هفت رشته، معاونت برنامه‌ریزی و کنترل سیستمها، معاونت خدمات فنی مهندسی، معاونت توسعه سرمایه مهندسی، معاونت امور دفاتر نمایندگی، مدیریت آموزش و پژوهش، مدیریت امور گروههای تخصصی و کمیسیون‌ها، نماینده امور کارشناسی و داروی و نماینده امور حقوقی و قراردادهای سازمان برگزار شد.

پیشنهاد اوّلیه این طرح توسط آقای مهندس سیامک الهی‌فر عضو هیات مدیره و رئیس گروه تخصصی عمران مطرح و پس از بررسی و تصویب در گروه تخصصی عمران و هیأت رییسه سازمان در این جلسه با هدف معرفی طرح به واحدهای سازمانی که در اجرای طرح نقش مهم و کلیدی خواهند داشت، ارایه گردید.

قابل ذکر است که به زودی کمیته نظام مستندسازی تجربیات که راهبری و مدیریت طرح را عهده‌دار خواهد بود متشکل از اعضای هیأت رییسه گروههای تخصصی هفت گانه سازمان  ایجاد خواهد شد.

اهداف اصلی و مهمترین اثرات و نتایج طرح "نظام مستندسازی تجربیات" در سازمان نظام مهندسی ساختمان عبارتند از:

 1. ثبت تاریخی، تحلیلی و علمی تجارب، موفقیت‌ها، دستاوردها، مراحل رشد و سایر رویدادهای تعیین کننده و مهم سازمان و گسترش و آموزش فرهنگ سازمانی به نسل‌های بعدی کارکنان و مدیران.
 2. جمع‌آوری و بکارگیری آن بخش از دانش که برای سازمان دارای اهمیت است و تواناسازي کليه نيروهاي موجود در سازمان براي دسترسي به آن و استفاده از آن در جهت اهداف موضوع ماده 2 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان.
 3. ترکيب کردن اطلاعات با تجارب و دانش موجود و ايجاد يک پايگاه دانش قابل مديريت.
 4. ایجاد و توسعه فرهنگ تسهيم دانش در سطح سازمان و اثر بخشي بر محیط کاری آن.
 5. ایجاد ابزاری برای خلق نظریه‌های بومی مدیریت سازمان.
 6. کاهش هزينه‌هاي آموزش مجدد اعضاء، کارکنان و متخصصان با در اختيار گرفتن دانش ضمني که با بکارگیری آن سازمان بتواند فرايندها را براي کاربردهاي آتي حفظ نماید.

رویکرد اصلیِ مصوب جهت پیاده‌سازی طرح در گام اول، در برگیرنده گروه‌های تخصصی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، شورای انتظامی، هیات داوری و واحد حقوقی سازمان با تمرکز بر مستندسازی تجارب اعضای سازمان در موضوعات تخصصی 7 رشته با محوریت صلاحیت‌های طراحی، نظارت و اجرا و همچنین سایر موضوعات حرفه‌ای و صنفی است و به منظور ارایه دستاوردهای حاصل از طرح همایشی دوره‌ای تحت عنوان «همایش نگرش مستند» در نظر گرفته شده است.
 

دانلود پروژه نظام مستندسازی تجربیات

عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

.

.کلیه حقوق این پایگاه متعلق به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران میباشد.