دوشنبه 30 ارديبهشت 1398   23:37:50
.
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 17590925
  تعداد بازدید این صفحه: 78780
  در امروز: 26517

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 

اخبار
گزارش جلسه‌ی دیدار گروه تخصصی شهرسازی با سرکار خانم مهندس مهاجر
.

گزارش جلسه ديدار گروه تخصصي شهرسازي با سرکار خانم مهندس مهاجر، معاونت شهرسازي و معماري

اعضاي گروه تخصصي شهرسازي سازمان، در روز دوشنبه مورخ 93/07/14 جلسه‌ي گروه تخصصي شهرسازي را در دفتر خانم مهندس گلاره مهاجر معاونت شهرسازي و معماري برگزار کردند.

در ابتداي جلسه جناب آقاي مهندس نصيري از خانم مهندس مهاجر به خاطر زحمات و تلاش‌هايشان تشکر و قدرداني کردند.

جناب آقاي مهندس عليزاده بيان کردند که شهرسازي امري است نسبي و پيگيري‌هاي فراواني را مي‌طلبد. ايشان قول دادند که به کمک ساير اعضاي گروه تخصصي و با کمک سرکار خانم مهندس مهاجر بتوانند مشکلات و نواقص را برطرف نمايند. ايشان ادامه دادند چون رشته‌ي شهرساز با منافع مردم سر و کار دارد، چالش‌هاي بسيار زيادي دارد.

خانم دکتر صادق زاده از پشتکار و دقت خانم مهندس مهاجر صحبت کردند و بيان کردند که در شهرداري به دنبال اين هستند که در مقياس بلوک هم مهندس شهرساز صاحب نظر باشد که متاسفانه با تعويض مديران، اين امر عملي نشده است. ايشان ادامه دادند به دنبال اين هستند که کار سيستمي شود و در گزارش‌هاي امکان سنجي، حتما مهر و امضاي مهندس شهرساز درج شود.

خانم مهندس روشن قلب مدير روابط عمومي سازمان نيز در جلسه حضور داشتند و بيان کردند که شهرسازي نماد يک کشور است.

آقاي دکتر پويان شهابيان ابراز خرسندي داشتند که در جلسه حضور دارند و بيان کردند که در ادامه‌ي صحبت هاي آقاي مهندس عليزاده، کارهاي شهرسازي داراي مشکلاتي است که با کمک يکديگر بايد اين نواقص برطرف شود.

خانم مهندس باقري از همکاران خانم مهندس مهاجر، در ابتداي صحبتشان از حضور ميهمانان تشکر کردند و با اشاره به فشارهاي وارده از طرف ارباب رجوعان، کارمندان شهرداري و ...، به اهميت اين موضوع اشاره داشتند.

جناب آقاي مهندس اصلاني عضو گروه تخصصي شهرسازي، از نظرات کارشناسي کميته‌ي کاري کميسيون ماده 5 خانم مهندس مهاجر تشکر داشتند و بيان کردند؛ علي رغم مشکلاتي که در ابتداي مسير وجود داشت، گروه تخصصي شهرسازي توانست به موفقيت‌هايي نظير تدوين شرح خدمات گزارش‌هاي امکان سنجي در مورد شهر تهران و همچنين استان تهران، علاوه بر ارجاع کار شهرسازي استان تهران اشاره داشتند. ايشان از خانم مهندس مهاجر تقاضا داشتند که کمک‌هاي بيشتري در راستاي اجرايي کردن شرح خدمت‌هاي امکان سنجي و همچنين گسترش ارجاع کار موفق داشته باشند.

خانم دکتر حميده امکچي بيان کردند که تعداد اعضاي قابل توجهي در جامعه‌ي مهندسان شهرساز وجود دارند و وظيفه‌ي ساماندهي و سر و سامان دادن شهرسازان به عهده ماست. ايشان ادامه دادند که از حساسيت‌ها و فشارهاي وارده به خانم مهندس مهاجر آگاه هستند. ايشان از خانم مهندس مهاجر تقاضا داشتند که حرف‌ها و دغدغه‌هاي شهرسازان به گوش مقام‌هاي بالاتر برسانند و همچنين بيان کردند که خانم مهندس مهاجر مسئولانه وظايف خود را به درستي انجام مي‌دادند.

خانم مهندس مهاجر از ميهمانان عزيز تشکر کردند و بيان کردند که در حال حاضر بيشتر شهرها حالت روستاهاي شهرشده را دارد و کاري که ما شهرسازان بايد انجام دهيم اين است که جايگاه شهرسازان را در شهرهاي اطراف تهران بالا ببريم، چرا که کار شهرسازي در شهرداري‌ها خوانايي ندارد، ايشان فکر مي‌کنند که از مهندسان شهرساز به عنوان واسطه بين طرح‌هاي تفصيلي و طرح‌هاي اجرايي به درستي بايد استفاده شود، بايد مشاورهاي شهرسازي را در کنار شهرداري‌ها قرار دهيم. در واقع بتوانيم شهرسازان را وارد شهرداري‌ها کنيم.

جناب آقاي مهندس نصيري در پايان به عنوان جمع‌بندي بيان کردند که چون کار شهرسازي سيستمي و الزام آور نيست، کار تا حدودي به سمت سليقه‌اي شدن پيش مي‌رود که در اسرع وقت بايد کار شهرسازي سيستمي شود. ايشان ادامه دادند دو موضوع در گروه تخصصي شهرسازي در حال پيگيري است: اول، تفاهم نامه با کميسيون شهرسازي و معماري شوراي شهر که به علت تغيير مديريت به کندي پيش مي‌رود. گروه تخصصي شهرسازي از عملکرد خود تا حدودي راضي است که حتي اگر در اين دوره اجرايي نشود، در دوره بعد اجرا مي‌شود. دوم: شهرسازي افتخاري که گروه شهرسازي سازمان نظام مهندسي ساختمان استان‌هاي کشور با مجموعه شهرداري‌ها يک همکاري صورت مي‌دهد، به اين طريق که يک شهرساز به صورت افتخاري به عنوان بازوي مشورتي و فکري در شهرداري‌ها کار کند و با اين کار آن خلأِيي که خانم مهندس مهاجر به آن اشاره داشتند، برطرف مي‌شود.

خانم مهندس مهاجر نيز در پايان بيان کردند که بايد روي اين موضوع فکر شود و چارچوب‌هاي آن به درستي مشخص شود، به طوري که براي شهرداري‌ها الزام آور شود. يعني اگر چارچوب‌هاي آن به درستي صورت گيرد، مي‌توان در شهرهاي استان تهران آن را اجرايي کرد. 


               

               

عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

.

.کلیه حقوق این پایگاه متعلق به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران میباشد.