سه‌شنبه 31 ارديبهشت 1398   11:28:14
.
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 17610496
  تعداد بازدید این صفحه: 78906
  در امروز: 19303

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 

اخبار
دیدار اعضای هیات رییسه گروه تخصصی شهرسازی سازمان با محمد سالاری رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر
.

اعضاي هيات رييسه گروه تخصصي شهرسازي سازمان نظام مهندسي ساختمان استان تهران با محمد سالاري رييس کميسيون معماري و شهرسازي شوراي اسلامي شهر تهران ديدار و گفت و گو کردند.

اين ديدار با حضور اعضاي هيات رييسه گروه تخصصي شهرسازي و ترافيک شامل جابر نصيري، محمدتقي تقي زاده، حکمت اميري، فيروز عليزاده و الهام اميني، محمد محمدي نژاد دبير هيات رييسه گروه تخصصي ترافيک، حميدرضا پسنديده عضو هيات رييسه گروه تخصصي ترافيک 1 دي ماه در دفتر محمد سالاري رييس کميسيون معماري و شهرسازي شوراي اسلامي شهر تهران برگزار شد.

در ابتداي اين جلسه جابر نصيري دبير هيات رييسه گروه تخصصي شهرسازي ضن تشکر و قدرداني از برگزاري اين نشست، بر تعامل سازنده کميسيون شهرسازي و معماري شوراي اسلامي شهر تهران با گروه تخصصي شهرسازي سازمان نظام مهندسي ساختمان استان تهران تاکيد کرد و گفت: با تعامل سازنده بين شورا و سازمان نظام مهندسي، مي توان بسياري از مشکلات و دغدغه ها در خصوص نظام ساخت و ساز موجود را که به تنهايي توسط شورا و سازمان قابل حل نيست، سامان بخشيد.

الهام اميني نيز در خصوص فعاليت هاي انجام شده در هيات رييسه گروه تخصصي شهرسازي گزارشي ارايه کرد. وي ضمن تاکيد بر لزوم شناخت دغدغه ها و چالش هاي موجود در توسعه شهر و همچنين طراحي و ايده پردازي براي تحقق آرمان هاي ايراني- اسلامي شهرها اظهار کرد: براي حفظ کالبد شهر تهران و غنا بخشيدن به آن مي بايست جايگاه شهرسازي و شهرسازان به طور مشخص در اولويت سازمان هاي دخيل در امور شهري قرار گيرد.

در ادامه اين جلسه حميدرضا پسنديده عضو هيات رييسه گروه تخصصي ترافيک بر لزوم تعامل بين رشته هاي ترافيک و شهرسازي و استفاده از نظرات کارشناسان و اساتيد اين رشته ها در سياست گذاري هاي شهري در ارايه راه حل براي معضلات شهرنشيني امروز تاکيد کرد.

محمد محمدي نژاد هم با اشاره به تلاش هاي سازمان نظام مهندسي ساختمان استان تهران براي ارتقاي جايگاه و بهبود وضعيت نقش مهندسي در نظام ساخت و ساز کشور گفت: نظام مهندسي ساختمان استان تهران به عنوان يک بازوي علمي و تخصصي در خدمت مديريت شهري تهران است.

در ادامه محمدتقي تقي زاده به موضوع رويکرد مشارکتي شهروندان در ساماندهي بافت هاي شهري اشاره کرد و گفت: با بالابردن ميزان مشارکت شهروندان در تغييرات سازمان فضايي شهر تهران مي توانيم شاهد ارتقاي محيط و کالبد شهري باشيم.

وي خاطرنشان کرد: امروز در همه کشورها شهرسازي مشارکتي هم پاي مشارکت سياسي و اجتماعي به پيش مي رود. ما نيز بايد هم در بدنه مديريت اجرايي و هم در عرصه سياست گذاري با هماهنگي و تعامل اثربخش مديران شهري و شهروندان همسو حرکت کرده تا نتيجه اين همسويي برخورداري از شهري توسعه يافته، مدرن با حفظ ميراث و سنت هاي ارزشمند ايراني- اسلامي مان باشد.

تقي زاده تصريح کرد: بايد توجه داشت که شوراي شهر از نظر اجتماعي داراي جايگاه ويژه اي است و مي تواند در سه نقش مديريتي، هماهنگي و نظارتي با استفاده و دعوت از اشخاص متخصص و صاحب نظر در کميسيون هاي تخصصي، زمينه هاي مساعد و مناسبي براي برنامه ريزي ها و ايجاد تحرک در بخش هاي مختلف امور شهري را فراهم کند.

محمد سالاري رييس کميسيون معماري و شهرسازي شوراي اسلامي شهر تهران نيز در اين نشست ضمن استقبال از پيشنهاد انجام همکاري هاي دوجانبه بين اين کميسيون و نظام مهندسي ساختمان استان تهران، به تشريح وظايف کميسيون شهرسازي و معماري و معرفي اعضاي آن پرداخته و از تشکيل کميته هايي به عنوان زيرمجموعه اين کميسيون خبر داد.

وي گفت: بررسي و اظهارنظر در مورد ضوابط، مقررات و لوايح شهرسازي و معماري، نظارت بر اجراي صحيح آنها، تلاش در جهت فرهنگ سازي و ايجاد زمينه هاي مشارکت مردمي در امر اجراي طرح هاي شهرسازي از طريق برگزاري همايش ها، نمايشگاه ها، چاپ خبرنامه، بولتن و بروشور، پيگيري موارد تخلف از مقررات شهرسازي و همکاري و مشارکت با ساير نهادهاي غيردولتي از جمله نظام مهندسي ساختمان، تلاش در جهت خلق شهر با هويت بر پايه نوآوري، خلاقيت و همسو با فرهنگ ايراني- اسلامي، ترويج استفاده از روش هاي کيفي مديريت بصري، بخش سيما و منظر شهري، استفاده از تجارب موفق شهرهاي جهان و لزوم استفاده از آمارهاي معتبر و به روز در مطالعات شهري از جمله مواردي است که در دستور کار اين کميسيون قرار دارد.

در ادامه اين نشست حکمت اميري مهم ترين مساله در کارآمدي مديريت شهري را استفاده از نيروي متخصص عنوان کرد و گفت: بکارگيري متخصصان حرفه اي از ضروريات امروز در اداره امور شهرها است.

در پايان اين جلسه جابر نصيري به جمع بندي مباحث عنوان شده پرداخت و گفت: مي توان نتيجه گرفت که بايد به مواردي همچون "لزوم توجه به انطباق برنامه ها و عملکرد مديريت شهري با نيازها و اولويت هاي شهروندان"، "توجه به مساله استفاده از ظرفيت متخصصان شهرساز در اداره امور شهر تهران"، "تشکيل شبکه اي از گفتمان تخصصي در حوزه شهرسازي و تبادل اطلاعات بين کميسيون شهرسازي و معماري شوراي اسلامي شهر تهران و سازمان نظام مهندسي ساختمان استان تهران" بيش از گذشته توجه داشته باشيم و در اولويت فعاليت ها قرار دهيم.

همچنين مقرر شد به منظور توسعه زمينه هاي همکاري مشترک و استفاده بهينه از ظرفيت هاي موجود در هر دو طرف، تفاهم نامه اي امضا شده و هر چه سريع تر زمينه اجرايي شدن بندهاي آن مورد بررسي قرار گيرد.

عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

.

.کلیه حقوق این پایگاه متعلق به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران میباشد.