.

اخبار

.

نشست تخصصی هوشمندسازی و اتوماسیون ساختمان برگزار شد

1398/9/24 يكشنبه

نشست تخصصی "هوشمندسازی و اتوماسیون ساختمان"از سلسله نشست های گروه تخصصی معماری چهارشنبه 13 آذر ماه با حضور جمعی از علاقه مندان عضو رشته های معماری و عمران و سایر رشته ها، در محل سالن آموزش ساختمان شماره ۲ سازمان برگزار گردید.

در این نشست که با مدیریت مهندس غلامرضا خوش گفتار منفرد، مشاور ارشد رئیس سازمان و عضو هیات رئیسه گروه تخصصی معماری و ارائه مهندس سید حسام موسوی و مهندس محمد قاسمی از شرکت فناوران برگزار گردید، در خصوص تعریف درست و صحیح اتوماسیون و هوشمندسازی و کاربرد آن در انواع ساختمان توضیحاتی ارائه شد.

علاوه بر بحث در مورد ضرورت استفاده از تکنولوژی های جدید برای مدیریت مصرف انرژی، درباره امکانات سیستم های BMS و خانه هوشمند برای کمک به بهینه سازی مصرف انرژی بحث شد.

همچنین توضیحاتی درباره انواع پروتکل ها و محصولات مرتبط با این صنعت و تفاوت های هر کدام با یکدیگر ارائه شد.

در پایان نیز نمونه هایی از پروژه های اجرا شده و چالش هایی که مهندسان معمار در ساختمان هایی که نیاز به هوشمندسازی دارد، ارائه شد تا زمینه ای برای آشنایی هرچه بیشتر این گروه از مهندسان با سیستم های اتوماسیون و هوشمند فراهم گردد.

در این نشست مسائلی نیز از سوی مهندسان معمار حاضر در جلسه مطرح شد که یکی از مهم ترین آن ها نیاز این گروه از مهندسان به آشنایی با اصول اولیه طراحی سیستم های هوشمند است تا بتوانند در زمان طراحی معماری یک ساختمان الزامات مربوط به هوشمندسازی یا سیستم BMS را نیز در نظر گیرند که این موضوع می تواند از مواردی باشد که در جلسات آتی به صورت تخصصی تر بحث و گفتگو کرد.

گفتنی است این نشست نهمین جلسه از سلسله نشست های تخصصی گروه معماری است که به صورت پیوسته برگزار شده است.

آرشیو
عكس هاي مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ