.

اخبار

.

نشست مشترک گروه تخصصی ترافیک شورای مرکزی و دبیرخانه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور برگزار شد

1398/9/20 چهارشنبه

جلسه مشترک گروه تخصصی ترافیک شورای مرکزی، دبیرخانه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور و کمیسیون تخصصی ترافیک سازمان نظام مهندسی ساختمان، 12 آذر ماه به میزبانی استان تهران در محل سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، این نشست با حضور دکتر کامبیز رضوی عضو هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی استان تهران، اعضای گروه تخصصی ترافیک شورای مرکزی نظام مهندسی کشور و استان تهران، مسؤلان وزارت کشور و ... با ارائه نقطه نظرات گروه تخصصی ترافیک شورای مرکزی بر شیوه بازنگری آیین نامه طراحی راه‌های شهری در خصوص شیوه ساماندهی موقت ارتقای پایه اعضای ترافیک استان ها برگزار شد.

در ابتدای نشست، دکتر غلامرضا شیران رئیس گروه تخصصی ترافیک شورای مرکزی نظام مهندسی کشور ضمن خوش‌آمد گویی به مدعوین، پیرامون سوق دادن آیین نامه بسوی پایداری شهرها و انطباق آیین نامه با شاخص های حمل و نقل و بازنگری آیین نامه طراحی راه‌های شهری با حاضران و صاحبنظران حاضر در جلسه به بحث و تبادل نظر پرداخت.

وی افزود: آیین‌نامه طراحی را‌ه‌های شهری در سال 1373 به تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری رسیده بود و طبق بند 6 بازنگری مداوم آن، یکی از وظایف شورای عالی بود اکنون بازنگری صورت پذیرفته و برای تصویب به شورای عالی ارائه شده است.

دکتر شیران گفت: درحال حاضر طی جلسات متعدد که در شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور با حضور نمایندگان این حوزه، معاونان شهرداری کلان شهرها و شورای مرکزی برگزار می‌گردد، سیاستهای جامع، هماهنگی ترافیکی، تهیه خط‌مشی‌های لازم و بهبود اداره کلیه امور مربوط به امر عبور و مرور هماهنند طراحی، برنامه‌ریزی، سازماندهی، هماهنگی، هدایت، نظارت و انتظامات ترافیکی شهرها بررسی می شود.

در این راستا نقطه‌نظراتی ارائه گردید از جمله: ضرورت تشکیل یک تیم نظارتی و راهبردی توانمندبه منظور تضمین و اعتبار و پشتوانه آیین نامه، لحاظ کردن آیین نامه به عنوان الگوی غیر قابل تغییر در کشور، انسان محوری به عنوان یک نگرش ناپایدار همانند یک آیین نامه، بررسی و تبیین آیین نامه براساس نسخه جدید" آیین نامه ظرفیت راه ها"، بومی‌سازی کردن براساس نتایج تحقیقات همانند: شبیه سازی، مدل سازی با نظارت و کنترل متخصصان و اساتید صاحبنظر در حوزه ترافیک و تنظیم نامه‌ای با امضای شورای مرکزی به وزارت راه و شهرسازی با مضمون درج نقطه‌نظرات صاحبنظران در حوزه ترافیک که این امر مستلزم عدم ارسال آیین نامه  به شورای معماری شهرسازی، تا صاحبنظران و متخصصان حوزه ترافیک نظرات خود را مکتوب ارسال و  این موضوع از سوی وزارت راه و شهرسازی تعیین‌تکلیف و مورد بررسی قرار گیرد.

محور دیگر این جلسه فراهم کردن بسترهای لازم به منظور استفاده از تمام توان متخصصان
ذی‌صلاح در حوزه ترافیک برای تصمیم‌گیری و ارائه راهکارهای لازم و تمهیدات اندیشه شده در جهت گسترش دامنه فعالیت مهندسان ترافیک که متاسفانه مغفول مانده است که در این راستا موضوع ارتقاء پایه و تمدید پروانه مهندسان ترافیک در کل‌کشور مطرح شد و مقرر گردید استان ها براساس شیوه‌نامه قبلی با سرفصل های مشخص ضمن معرفی تعداد مهندسان ترافیک طبق شرایط و ضوابط هیات مدیره هر استان، دراستان خود بتواند حداقل یک دوره برای ارتقاء پایه و تمدید پروانه برگزار کند.

 گفتنی است، در ابتدای این نشست دکتر کامبیز رضوی عضو هیأت مدیره سازمان و رئیس گروه تخصصی ترافیک هم ضمن خیرمقدم به حاضران با اشاره به پیشینه و قدمت اقدامات صورت گرفته در گروه تخصصی ترافیک، نظرات و پیشنهادات سازنده در جهت ارائه خدمات بهتر و باکیفیت‌تر در مسیر خدمات رسانی به جامعه مهندسان ترافیک ارائه نمود.  

همچنین دکتر رضوی خواستار تداوم برقراری این جلسات شد و گفت: گروه تخصصی ترافیک سازمان نظام مهندسی استان تهران از برگزاری جلسات باسایر سازمان‌ها استقبال می‌کند
آرشیو
عكس هاي مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ