.

اخبار

.

برگزاری نشست جهت تعیین استان برگزار کننده مسابقات قرآن کریم در سال آینده

1398/9/17 يكشنبه

جلسه هماهنگی جهت تعیین استان برگزار کننده دومین دوره مسابقات قرآن کشوری بین سازمان‌های نظام مهندسی استانها روز دوشنبه 11 آذر ماه به میزبانی استان تهران در محل سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران برگزار شد.

این جلسه با محوریت استفاده از ظرفیت و پتانسیل استان‌ها برای برگزاری مسابقات قرآن کریم و ترویج فرهنگ و مفاهیم قرآنی به دور از تجمل گرایی و تشریفات و با حضور اعضای کمیته ایثارگران استان تهران و سایر استان ها به منظور هماهنگی و برنامه ریزی جهت تعیین محل برگزاری مسابقات قرآن کریم در سال آینده تشکیل گردید.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، مهندس مجتبی آمری نیا عضو هیأت مدیره سازمان ضمن خوشآمد گویی به مدعوین، پیرامون اصول و ضرورت تلاوت قرآن در سیره پیامبر اکرم و معصومین ( ع ) و اهمیت و نقش قرآن کریم در زندگی انسان  گفت: هیأت مدیره دوره هشتم در راستای ترویج و توسعه فرهنگ قرآنی، تعمیم و تعمیق مفاهیم قرآن کریم در جامعه مهندسی، نگاه ویژه ای به این بخش دارد. مهندس آمری نیا به ارائه گزارش از نحوه برگزاری مرحله کشوری مسابقات قرآن سازمان نظام مهندسی ساختمان در سال گذشته در استان تهران پرداخت و با ابزار خرسندی از اینکه استان تهران در سال گذشته در این رقابت معنوی پیشرو و پرچمدار بوده افزود :  سال گذشته استان تهران به همت شورای مرکزی توانست مسابقان قرآن کریم را به نحو شایسته و در شأن جامعه بزرگ مهندسین برگزار کند به طوری از 25 استان که اعلام آمادگی کرده بودند  22 استان در مسابقات قرآن شرکت کردند.

وی در ادامه به استان‌هائی که به کسب مقام در رشته های قرآنی ( حفظ و قرائت قرآن ) نائل شده اند پرداخت. و تأکید کرد : در صورت تعیین استان برگزار کننده آن استان باید تعامل، وفاق، همراهی و هماهنگی خود رابا شورای مرکزی در باشکوه برگزار کردن این رقابت معنوی بعمل آورد.

وی در ادامه ضمن درخواست از حاضران برای ارائه پیشنهادات و نقطه نظرات خود در برگزاری هر چه بهتر مسابقات سراسری قرآن کریم در سال آینده از استان ها جهت اعلام  آمادگی برای میزبانی برگزاری این مسابقات کشوری در سال آینده دعوت به عمل آورد و افزود : امیدواریم این مسابقات هر سال در سطح بالاتری برگزار شود و شاهد حضور بیشتر اعضاء در این مراسم روحانی و معنوی باشیم.

در ادامه این جلسه مهندس سلیمی از استان قزوین ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مهندس آمری نیا و سایر همکارانشان در واحد ایثارگران، تاریخچه‌ای از اقدامات صورت گرفته در خصوص  این موضوع ارائه کرد و به کمیسیون فرهنگ و هنر در استان قزوین اشاره کرد که به موضوعاتی همچون شب یلدا ، شب شعر و ... می پردازد:

وی گفت : در همین راستا کمیته قرآن و معارف هم که زیرمجموعه این کمیسیون است در آن استان تشکیل شد. که از اقدامات آن می‌توان به برگزاری مسابقات قرآن اشاره کرد

وی درادامه با اشاره به تغییرات ایجاد شده در نگاه و تفکر جامعه مهندسان از بعد معنوی درپی برگزاری مسابقات قرآن آمادگی استان قزوین برای برگزاری دوره های بعدی را اعلام کرد و به ارائه نکات پیشنهادی برای برگزاری این مراسم  از جمله تداوم در برگزاری مسابقات، برگزاری مسابقان برای بانوان، دقت در انتخاب بهتر هیأت داوران، توجه به شناسایی آسیب شناسی قرآن و اخلاقیات قرآنی دربین قاریان، برگزاری رقابت سالم به دور از مسائل حاشیه‌ای، در نظر گرفتن اسکان مناسب و شایسته قاریان قرآن به منظور تقویت و ایجاد تعامل، همبستگی و هم فکری بین قاریان در استان میزبان، فراهم کردن تسهیلان برای قاریان ( کانال ، برگزاری اردو و ... ) پرداخت.

مهندس سلیمی در پایان بر لزوم تشکیل گروه تواشیح و مدیحه سرایی برای اعضاء سازمان نظام مهندسی به منظور شرکت در مسابقات برون مرزی تاکید کرد.

سخنران بعدی مهندس کمیل صرایی مدیر روابط عمومی استان اصفهان و عضو شورای سیاست گذاری روابط عمومی شورای مرکزی بود.

وی در ابتدا از زحمات استان تهران به عنوان پرچمدار برگزاری این مراسم معنوی تقدیر و تشکر کرد و آمادگی استان اصفهان را برای برپایی این مسابقات در سال آینده به عنوان میزبان با در نظر گرفتن شرایط و ضوابط آن اعلام کرد.

وی در ادامه خواستار برآورد هزینه درخصوص پریایی این مراسم شد.

گفتنی است با توجه به اعلام آمادگی استان‌های قزوین، اصفهان، یزد و قم برگزاری دومین مسابقات قرآن کریم ویژه پرسنل و اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان استان‌ها، استان اصفهان به عنوان میزبان این مسابقات در سال 99 تعیین گردید.

 در پایان جلسه مهندس حبیب زادگان و مهندس یادگاری از اعضاء کمیته ایثارگران و کمیته برگزار کننده مسابقات کشوری قرآن کریم نقطه نظران و پیشنهادات خود را ارائه نمودند و به سوالات حاضران درخصوص مباحث مطرح شده پاسخ دادند.

آرشیو
عكس هاي مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ