.

اخبار

.

نشست آشنایی با سامانه جدید سازندگان برگزار شد

1398/9/3 يكشنبه

چهارمین دوره آموزش آشنایی با سامانه جدید سازندگان، 27 آبان ماه در سالن جلسات سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران برگزار گردید. 

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، این نشست با حضور مهندس صابر، مهندس سعیدیان ومهندس نبی ئی (اعضای هیات مدیره سازمان) برگزار گردید.

 در ابتدای این نشست، ضمن خیرمقدم به سازندگان حقیقی و حقوقی به تشریح اهداف سازمان از برگزاری این نشست ها پرداخته شد.

از جمله محورهای مطرح شده در این نشست، فراهم کردن بسترهای لازم برای استفاده از تمام توان سازندگان ذیصلاح در پروژه‌های ساختمانی است که باتوجه به صدور شناسنامه فنی و ملکی برای ساختمان ها ( ماده 2-9 مبحث دوم مقررات ملی ساختمان) و تنظیم دفترچه اطلاعات ساختمان توسط سازنده ذیصلاح در طی مراحل ساخت می باشد (بند 19-1-12 مبحث دوم مقررات ملی ساختمان) با راه اندازی سامانه جدید سازندگان این امکان فراهم گردیده است و سازندگان در طول عملیات ساخت از طریق کارتابل، چک لیست های پیشرفت فیزیکی را در این سامانه تکمیل می نمایند.

 بدین ترتیب دفترچه اطلاعات ساختمان در طول ساخت تکمیل و همزمان، این گزارش‌ها برای ناظر پروژه نیز قابل رؤیت  می باشد و این مهم نیاز به حضور تمام وقت سازنده ی ذیصلاح در کارگاه  دارد و خدمات سازنده اجرائی می شود.

در ادامه جلسه، کارشناس پشتیبان سامانه به تشریح مراحل اجرایی آن پرداخت و سپس به پرسش های حاضران در نشست پاسخ داده شد.

آرشیو
عكس هاي مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ