.

اخبار

.

برگزاری جلسات تدوین تفاهم نامه ساماندهی و به کارگیری سازندگان ذی صلاح در ساخت و سازهای شهر تهران

1398/8/4 شنبه

جلسات پنجم، ششم و هفتم بررسی و تدوین " تفاهم نامه ساماندهی و بکارگیری سازندگان دیصلاح در ساخت و ساز شهر تهران در روزهای یکشنبه 21 ، دوشنبه 22 و چهارشنبه 24 مهر ماه در شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد.

این مذاکرات که از اوایل دوره هشتم هیأت مدیره سازمان با شهرداری تهران آغاز شده است، اکنون در مراحل پایانی عقد تفاهم نامه قرار دارد.

در راستای اجرای هر چه بهتر مباحث مقررات ملی ساختمان  و به منظور ارتقای کیفیت ساخت و ساز و کاهش حوادث ساختمانی و اصلاح فرآیند صدور پروانه ساختمانی و اجرائی نمودن شناشنامه فنی و ملکی ساختمان از طریق حضور سازنده ذی‌صلاح در کلیه پروژه‌های ساختمانی، این تفاهم نامه، فیمابین دستگاه‌های ذیربط منعقد خواهد گردید.

در این تفاهم نامه پیش‌بینی شده است که سامانه سازندگان ذی‌صلاح سازمان با سامانه گزارشات مرحله‌ای ناظرین شهرداری تهران ارتباط سیستمی برقرار شود.

به منظور نظارت و پایش درحسن اجرای مفاد موضوع تفاهم نامه، کمیته‌ای متشکل از امضاءکنندگان تفاهم نامه تشکیل خواهد شد.

کنترل و بازرسی پروژه‌ها، آموزش‌های مستمر سازندگان ذی‌صلاح، به کارگیری کارگران ماهر و دارای پروانه مهارت فنی توسط سازنده ذی‌صلاح، ثبت شماره سریال برای سازنده ذی‌صلاح معرفی شده از سوی سازمان توسط شهرداری، صدور گواهی پایانکار ساختمانی توسط شهرداری پس از دریافت شناسنامه فنی و ملکی ساختمان از سازمان، نحوه تأمین سازندگان ذی‌صلاح دارای تخصص "گودبرداری و پایدار سازی گود"، نحوه فعالیت شرکت‌های پیمانکاری دارای صلاحیت از سازمان برنامه و بودجه کشور در ساخت و سازهای شهری از دیگر موارد پیش‌بینی شده در تفاهم‌نامه " ساماندهی و بکارگیری سازندگان ذی‌صلاح در ساخت و سازهای شهر تهران"می‌باشند.

آرشیو
عكس هاي مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ