.

اخبار

.

نشست هم اندیشی اعضای کمیته طرح و برنامه شورای مرکزی به میزبانی سازمان برگزار شد

1398/7/22 دوشنبه

نشست هم اندیشی پیرامون برنامه ریزی استراتژیک، سه شنبه 9 مهر ماه در محل سازمان نظام مهندسی استان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی استان تهران، این نشست به همت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و اعضای کمیته طرح و برنامه شورای مرکزی با محوریت فراهم کردن بسترهای لازم به منظور آشنایی مسئولان طرح و برنامه با ارائه دستاوردها و اقدامات ارزشمند انجام شده در حوزه برنامه‌ریزی استراتژیک تشکیل شد.

دکترفرشیدجنابی مدیر طرح و برنامه شورای مرکزی در ابتدای این نشست، به تشریح فرایند برنامه ریزی استراتژیک پرداخت و افزود: در این فرایند سه موضوع حائز اهمیت است، بهبود روشها، مدیریت تحول، شناسایی ارکان صنعت ساختمان که به تازگی در این خصوص سعی بر آن شده تا استانها بتواند با ایجاد اتاف فکر و اتاق هم اندیشی به بحث و تبادل نظر در حوزه برنامه مدون سازمانی خود دست یابند و با توجه اینکه اتاق فکر می‌تواند بازوی مشورتی برای مدیران باشد می توانند با ایده ها و اندیشه های خود مدیران اجرایی را در اتخاذ تصمیمات مناسب یاری دهند.

وی در ادامه ضمن ابراز تاسف از فقدان اتاق فکر درحوزه اقتصاد مسکن در سازمان های نظام مهندسی افزود : این بی‌توجهی لطمه جبران ناپذیری به جامعه مهندسین وارد می‌نماید. 

وی تصریح کرد : ما در این حوزه به پنج شاخص مهم پرداختیم که با بررسی ها و اسناد موجود به بهبود روند کمیته‌های طرح و برنامه کشور کمک خواهد کردو به تشریح این موضوع را با تحلیل های آماری ارائه داد و به نقاط ضعف آن با ذکر دلایل اشاره کرد و  افزود : در این فرایند هیچ گونه تحلیل آماری صورت نگرفته و شاخص هایی برایش تعریف نشده ، تحلیل کارشناسی صورت نگرفته ، مورد رصد و پایش قرار نگرفته تا بتوان مقایسه ای در این زمینه صورت گیرد ،که عملا مفید نبوده و با خط مشی ابلاغی تطبیق ندارد و متاسفانه در برخی استان ها پیاده شده است.

وی افزود: تمام تلاش ما بر آن است تا بتوانیم یک وحدت رویه و روش ثابت و متحدالشکل از تحلیل ساخت نظام آماری در همه استان ها پیاده کنیم. 

وی اضافه کرد: خوشبختانه با تلاشهای مستمر شکل گرفته در سال های گذشته توانسته‌ایم نقاط ضعف را آسیب شناسی کنیم .

در ادامه مهندس رادفرما معاون برنامه‌ریزی و سیستم‌های سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه به تشریح مفهوم مدیریت استراتژیک پرداخت و افزود : با ارائه تاریخچه ای که در دست می باشد ، استان ها بایستی بتوانند با آزمون و خطا راه خود را پیدا کرده ، تجربه نشان داده که اگر ما یک نظام مدیریت استراتژیک داشته باشیم بهتر می توانیم با بررسی دقیق آماری و نگاه تحلیلی سازمان را شکوفا سازیم .

وی اظهار کرد :در صورت داشتن یک روش اجرایی درست مصوب، می توانیم راه برای خود و دیگران هموار سازیم .

مهندس رادفرما با مهم ارزیابی کردن موضوع گفت : ما به دنبال انجام کارهای کارشناسی شده هستیم تا بتوانیم در جهت نیل به اهداف متعالی صنعت ساختمان در ارتقای آنها موفق باشیم.
آرشیو
عكس هاي مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ