.

اخبار

.

نشست چهارمین مجمع توسعه فناوری، نمایشگاه و همایش سالانه یافته های نوین عمران و صنعت ساختمان ایران برگزار شد

1398/7/21 يكشنبه

نشست چهارمین مجمع توسعه فناوری، نمایشگاه و همایش سالانه یافته‌های نوین عمران ،معماری و صنعت ساختمان ایران" یکشنبه 7 مهرماه در محل ساختمان مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی استان تهران، این نشست به همت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و با مشارکت دانشکده مهندسی عمران دانشگاه تهران، جامعه مهندسین مشاور، انجمن انبوه سازان مسکن کشور و دفتر برنامه اسکان بشر ملل متحد و با حضور دکتر تورج فرهادی مدیرکل امور اجرایی کمیسیون‌های ماده 100 شهرداری تهران، امیر سرتیپ نامی رئیس دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی،  مهندس  عبدالرضا فرید نائینی عضو هیأت رئیسه انجمن مفاخر معماری ایران، مهندس گوران دبیر انبوه‌سازان استان تهران، مهندس دباغ دبیر انجمن  LSFایران، دکتر حیدر جهانبخش مدرس دانشگاه و عضو سابق هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی استان تهران، مهندس زرقانی عضو انجمن انبوه سازان تهران و مهندس جلیلیان دبیر کنفرانس تحقیقات راهبردی با هدف ایجاد بزرگ ترین و معتبرترین مجمع مهندسین راه و ساختمان با عنوان "چهارمین مجمع توسعه فناوری، نمایشگاه و همایش سالانه یافته‌های نوین عمران، معماری و صنعت ساختمان ایران تشکیل شد.

در ابتدای نشست، مهندس علی اکبر نبی‌ئی دبیر هیأت مدیره سازمان ضمن عرض خیرمقدم به مدعوین به تشریح اهداف سازمان از برگزاری نشست پرداخت و گفت : استفاده از فناوری‌های نوین ساختمانی در کشور امری بسیار ضروری است، زیرا هرچه ساختمان‌ها با استفاده از فناوری های نوین ساخته شود سبک تر و از ایمنی کافی در برابر مخاطرات طبیعی برخوردار خواهد بود.

وی اظهار کرد: استفاده از تکنولوژیهای نوین و فناوری‌ها در حوزه ساخت و ساز را زمینه ساز ایجاد اشتغال، بهبود کیفیت و اشتغالزایی در حوزه ساخت وساز دانست.

مهندس نبی‌ئی در این نشست خبری با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران از این همایش رونمایی می‌نماید، گفت: سازمان، وظایف مهمی در جهت بهبود کیفیت حوزه ساخت و ساز برعهده دارد و حضور مهندسان در این بخش نقش مؤثری در جهت رشد و توسعه فناوری های نوین در این حوزه دارد و استفاده از یافته‌های نوین در بخش ساخت و ساز باعث
می‌شود ساختمان ها بخصوص ساختمان های بلند مرتبه از ایمنی و استحکام بیشتری برخوردار باشند. 

مهندس نبی‌ئی با اشاره به پیشرفت در حوزه ساخت و ساز و ضرورت استفاده از فناوری در این بخش افزود : امروزه باید ساختمان‌هایی را بسازیم که در آن ها از تکنولوژی روز دنیا استفاده شده باشد و همگام با دنیا حرکت کنیم.

وی ادامه داد : ساختمان های سبز باعث آسایش بهتر ساکنان ساختمان می‌شود و برای این منظور نیاز به استفاده از تجربیات سایر کشورها نیز هستیم، وی افزود : یکی از صنایع پررونق کشور بحث ساختمان است که برگزاری همایش های سالانه باعث می‌شود تا آینده بهتری را هم برای جامعه مهندسین هم برای ساخت و ساز کشور داشته باشیم.

وی تاکید کرد : استفاده از تکنولوژی های نوین و فناوری ها در حوزه ساخت و ساز با توجه به زلزله خیز بودن ایران باعث می‌شود که سازه های ساختمانی در مقابل زلزله از ایمنی کافی برخوردار باشند و ما هر چه به این سمت پیش می‌رویم شاهد کاهش خسارت های ناشی از حوادث طبیعی خواهیم بود.

مهندس نبی‌ئی گفت: برخی افراد تصور می‌کنند که استفاده از فناوری‌های نوین و حضور
استارتاپ ها باعث کاهش اشتغال در حوزه ها به ویژه حوزه ساخت و ساز می شود، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که حضور در این عرصه باعث افزایش میزان اشتغال و همچنین کیفیت ساخت و ساز شده و افزایش حضور سرمایه گذاران به این بخش را بدنبال خواهد داشت .

وی ادامه داد: به عنوان مثال در گذشته استفاده زیاد از شیشه در ساختمان ها باعث افزایش خطر در برابر حوادث و اتلاف انرژی می‌گردید، اما هم اکنون با ورود تکنولوژی به این عرصه شاهد ایجاد شیشه‌هایی درساختمان‌ها هستیم که ورود نور و حرارت را به ساختمان ها  کنترل می‌کنند و مقاوم هستند.

آرشیو
عكس هاي مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ