.

اخبار

.

سومين نشست آشنایی با سامانه جدید سازندگان برگزار شد

1398/7/21 يكشنبه

سومین دوره آموزش آشنایی با سامانه جدید سازندگان، شانزدهم مهرماه در محل ساختمان شماره 2 سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران برگزار گردید. 

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، مهندس مجتبی صابر عضو هیأت مدیره و رئیس کمیته سازندگان سازمان، در ابتدای این نشست ضمن خیرمقدم به مدعوین که سازندگان حقیقی و حقوقی به تشریح اهداف سازمان از برگزاری این نشست ها پرداخت.

وی افزود: از جمله محورهای مطرح شده در این نشست، فراهم کردن بسترهای لازم برای استفاده از تمام توان سازندگان ذیصلاح در پروژه‌های ساختمانی است.

مهندس مجتبی صابر در تشریح این سامانه گفت : باتوجه به اجباری بودن صدور شناسنامه فنی و ملکی برای ساختمان ها ( ماده 2-9 مبحث دوم مقررات ملی ساختمان) که لازمه آن تنظیم دفترچه اطلاعات ساختمان توسط سازنده ذیصلاح در طی مراحل ساخت می باشد (بند 19-1-12 مبحث دوم مقررات ملی ساختمان) با راه اندازی سامانه جدید سازندگان به آدرس اینترنتی 91.98.31.150:8089 این امکان فراهم گردیده است و سازندگان در طول عملیات ساخت ساختمان از طریق کارتابل، چک لیست های پیشرفت فیزیکی را در این سامانه تکمیل نمایند.

 بدین ترتیب دفترچه اطلاعات ساختمان در طول ساخت ، تکمیل و همزمان، این گزارش‌ها برای ناظر پروژه نیز قابل رؤیت  می باشد که این مهم نیاز به حضور تمام وقت سازنده ی ذیصلاح در کارگاه  دارد و خدمات سازنده واقعی تر می گردد.

در ادامه جلسه کارشناس پشتیبان سامانه به تشریح مراحل اجرایی آن و همچنین کارشناس امور بیمه به ارائه مطالبی پیرامون بیمه تضمین کیفیت و بیمه مسئولیت حرفه ای سازندگان پرداختند.

در انتهای جلسه مهندس صابر به پرسش‌های شرکت کنندگان پاسخ داد.

آرشیو
عكس هاي مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ