.

اخبار

.

نشست آشنایی با سامانه جدید سازندگان برگزار شد

1398/7/14 يكشنبه

دومین دوره آموزش آشنایی با سامانه جدید سازندگان، نهم مهرماه در محل ساختمان شماره 2 سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران برگزار گردید. 

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، مهندس مجتبی صابر عضو هیأت مدیره و رئیس کمیته سازندگان سازمان، در ابتدای این نشست ضمن خیرمقدم به مدعوین که سازندگان حقیقی و حقوقی بودند به تشریح اهداف سازمان از برگزاری این نشست ها پرداخت.

وی افزود از جمله محورهای مطرح شده در این نشست، فراهم کردن بسترهای لازم به منظور استفاده از تمام توان سازندگان ذیصلاح در پروژه‌های ساختمانی می باشد.

مهندس مجتبی صابر در تشریح این سامانه گفت : باتوجه به اجباری بودن صدور شناسنامه فنی و ملکی برای کلیه ساختمان ها ( ماده 2-9 مبحث دوم مقررات ملی ساختمان) که لازمه آن پر کردن دفترچه اطلاعات ساختمان توسط سازنده ذیصلاح در طی مراحل ساخت ساختمان می باشد (بند 19-1-12 مبحث دوم مقررات ملی ساختمان) با راه اندازی سامانه جدید سازندگان به آدرس اینترنتی 91.98.31.150:8089 این امکان فراهم گردیده است که سازندگان در طول عملیات ساخت ساختمان از طریق کارتابل، چک لیست های پیشرفت فیزیکی را در این سامانه تکمیل نمایند.

 بدین ترتیب دفترچه اطلاعات ساختمان در طول ساخت ساختمان تکمیل و همزمان این گزارش‌ها برای ناظر پروژه قابل رؤیت  می باشد و از روند اجرائی پروژه مطلع می گردند، که این مهم نیاز به حضور تمام وقت سازنده ی ذیصلاح در کارگاه  می باشد و خدمات سازنده واقعی تر می گردد.

در ادامه جلسه خانم مهندس سعیدی که به عنوان مدرس حضور داشت در کارگاه آموزشی مطالبی در خصوص آموزش و نحوه استفاده از سامانه پرداخت.

در انتهای جلسه مهندس صابر به پرسش‌های شرکت کنندگان پاسخ داد.

آرشیو
عكس هاي مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر