.

اخبار

.

ملاقات اعضای گروه تخصصی شهرسازی سازمان با دکتر کاظمیان، مدیر کل دفتر طرح ریزی شهری و طرح های توسعه و عمران

1398/6/16 شنبه

روز سه شنبه ٥ شهريور ماه، اعضاي گروه تخصصي شهرسازي با موضوع طرح برخي از دغدغه هاي موجود در حوزه شهرسازي در دفتر دکتر غلامرضا کاظمیان، مدیر کل دفتر طرح ریزی شهری و طرح های توسعه و عمران، حاضر و گزارشی از وضعیت شهرسازي و مهندسان شهرساز عضو سازمان نظام مهندسي ساختمان استان تهران ارائه کردند.

در اين جلسه دكتر الهام اميني، دكتر سيمين حناچي، مهندس زهرا حسينيان و مهندس غلامرضا آزاد، مهندس سيروس رحيم زاده، مهندس محمد حسين زاهدي فر  از سازمان نظام مهندسي ساختمان استان تهران  و مهندس  عليرضا حاتمي ، معاون طرح هاي توسعه و عمران شهري و مهندس افشار معاون امور اجرايي حضور داشتند.

در آغاز این جلسه اعضاي كميسيون تخصصي شهرسازي با تشکر از دكتر غلامرضا كاظميان جهت برگزاری این جلسه در فضایی صمیمی و به صورت چهره به چهره ،

در سخنان کوتاهي از زحمات و تلاش هاي ايشان در انجام وظايف و همكاري در پيشبرد اهداف سازمان نظام مهندسي ساختمان استان تهران  و حس مسئوليت در حوزه هاي مختلف، تقدير و تشكر نمودند.

در ادامه جلسه، کارشناسان حاضر در جلسه، به ارائه نقطه نظرات خود پرداخته و سوالات خود را  مطرح نمودند.

عناوین موارد مطرح شده در جلسه به شرح ذیل می باشد:

(١) مطرح ساختن بحث دیده بانی شهری و نظارت عالیه مهندسان شهرساز عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان بر طرح های اجرایی موضوعی و موضعی در شهرها علی الخصوص تهران

  (٢) تشکیل کمیته مشترک برای مشارکت فعال در اجلاس WUF

  (٣)  راه اندازی و تشکیل کمیته مشترک در تهیه آیین نامه ها، مقررات و سیاستگذاری های کلان در حوزه نظام مهندسی ساختمان استان تهران  و تلاش در راستای گره گشایی از مشکلات صنفی

  (٤) اعلام همکاری در خصوص تهیه و تدوین پیش نویس آیین نامه فرآیند تهیه طرح های توسعه شهری از مقیاس ملی تا محلی موضوع ماده (54) آیین نامه هیأت وزیران مصوب 1378

(٥) بررسی و اظهار نظر در خصوص پیش نویس دستورالعمل موضوع ماده (20) آیین نامه هیأت وزیران مورخ 1378

  (٦) بحث تدقیق و تبیین و تعریف جایگاه تشکل های صنفی- حرفه ای در نظام ساخت و ساز عمران و توسعه شهری

(٧) همكاري در بزرگداشت روز جهانی اسکان بشر برنامه اسکان بشر ملل متحد(اولين دوشنبه ماه اكتبر) و نیز روز جهانی شهرها(۳۱ اکتبر).

در پايان دكتر كاظميان اظهار داشت: دفتر طرح ريزي شهري و طرح هاي توسعه و عمران  با استفاده از توان، ظرفیت، مسئولیت‌های قانونی و اجتماعی که دارد با همکاری سایر ارگان‌های سطح استان، سمن‌ها و حمایت‌های مردم تمام مساعی خود را جهت ارتقاء هرچه بیش‌تر کیفیت ساخت و ساز شهري  به کار می‌بندد.

همچنين شناسایي و تحليل عوامل اثرگذار بر توسعه کارآفرینی در حوزه شهرسازي مي بايست  با بهره گيری از نظرات و دیدگاه های افراد خبره در این زمينه بايد در دستور كارمان با برگزاري جلسات مشترك با  جامعه مهندسان مشاور ايران، انجمن صنفي مهندسان معمار و شهرساز و ... قرار گيرد.

حمایت از فناوري و نوآوري در حوزه شهرسازي؛ سياستگذاری و اجراي برنامههاي توسعه کارآفریني در حوزه شهرسازي؛ حمایت از کارآفرینان شهرساز و ... نكات مهمي است كه يقينا بالا بردن كيفيت خدمات مهندسي و نظرات بر حسن اجراي خدمات را به دنبال خواهد داشت.

در انتها جمع حاضر در راستای نیل به اهداف بلند مدت نظام مهندسي ساختمان و بهره‌گیری از پتانسيل آن، مقرر داشتند  ارائه الگوي دستور كار خط مشي هاي اصلاح حوزه هاي ساختاري و سازماندهي، بهره وري، سرمايه انسـاني، مـديريتي، قـوانين و مقررات و ارتباطات بين المللي را با توجه به عوامل زمينه اي شامل جريان هاي سياسي، اجتماعي ـ فرهنگي، اقتصـادي ـ فناوري، بين المللـي و سـازماني ارائه تا با همكاري مستمر پيامدهاي مثبت حاصل شود.

آرشیو
عكس هاي مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر