.

اخبار

.

نشست سبک سازی ساختمان ها با 3d panel در سازمان برگزار شد

1398/6/16 شنبه

نشست " سبک سازی ساختمان ها با 3d panel " یکشنبه 3 شهریور ماه در محل ساختمان شماره 2 سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، فربد سعادت عضو هیأت رئیسه گروه تخصصی معماری سازمان در ابتدای این نشست ضمن خیر مقدم به مدعوین به تشریح اهداف سازمان از برگزاری این نشستها پرداخت که از اهداف این نشست‌ها استفاده از مصالح نوین در راستای رعایت مفاد و مقررات ملی ساختمان می‌باشد.

در این خصوص نیاز به سبک سازی جهت استفاده بهینه در محاسبات ساختمان و همچنین استفاده از 3d panel جهت رعایت مصرف انرژی و  مصالحی که با مقاومت حرارتی بالا هستند،

لازم است همچنین آشنایی همکاران و مهندسین در استفاده از این مصالح مدنظر نشست بوده و نحوه صحیح اجراء در این نشست بطور مفصل گزارش گردید.

ضمناً جهت آشنایی بیشتر مهندسین با مدیریت یکی از شرکتهای سازنده این گونه پانلها مذاکره گردید تا در فرصت مناسب با هماهنگی گروه تخصصی، بازدید از کارخانه تولید پنل انجام پذیرد از جمله محورهای مطرح شده در این زمینه می‌توان به ارتقاء دانش حرفه‌ای اعضای سازمان نظام مهندسی و علاقه‌مندان به مباحث معماری و لزوم ایجاد ارتباط مفید و سازنده با صنایع مربوط به حرفه معماری پرداخته شد.

در این نشست سخنرانان با محوریت « کلیات طراحی و ساخت به روش صنعتی با سیستم پانلی»، « مصالح بکار رفته در سیستم پانلی (پانل، بتن پاششی، شبکه جوش شده، عایق پلی استایرن »، « نتایج آزمایشات انجام شده بر روی پانلها و سیستم پانلی » ، « روش تولید پانل » « استفاده از پانل بعنوان آلمان غیر باربر در ساختمانهای دارای اسکلت و جزئیات اجرایی و ملاحظات پانل « ملاحظات اجرایی و کنترل کیفی سیستم پانلی و استاندارهای  پانل » به ارائه سخنرانی پرداختند.

در ادامه عزیزی در خصوص طراحی و ساخت به روش صنعتی با سیستم پانلی، مصالح به کار رفته در سیستم پانلی ( پانل، بتن پاششی، شبکه جوش شده، عایق پلی استایرن، نتایج آزمایشات انجام شده بر روی پانلها و سیستم پانلی»، « روش تولید پانل » به ارائه سخنرانی پرداختند.

در خاتمه لک و رهبر مباحثی را ارائه و به سوالات شرکت کنندگان پاسخ دادند.                           
 
با بیان فلسفه برگزاری سلسله نشست های تخصصی گروه معماری که طبق برنامه پیش بینی شده در نیمه اول سال 98 برگزار می‌شود، اظهار کرد : در این سلسله نشست ها سعی بر آن است تا ارتباط بین حرفه معماری و ساختمان با صنعت را برقرار کنیم. وی افزود: در پایان این نشست ها چند مورد بازدید از مراکز صنعتی تولید کالا و مواد ساختمانی برای اعضای علاقه مند که در این نشست ها حضور مستمر داشته باشند تدارک دیده شده است.

گفتنی است، این نشست چهارمین جلسه از سلسه نشست های تخصصی گروه معماری است که به صورت ماهانه برگزار می‌گردد.

آرشیو
عكس هاي مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر