كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
چهارشنبه 29 خرداد 1398   10:02:10
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
.
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 18340346
  تعداد بازدید این صفحه: 7236038
  در امروز: 34506

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 

آخرین اخبار

معلولين و زندگی شهری- 12 آذر روز جهانی معلولين
.

شهر خوب ومناسب زندگی شهری است که کلیه شهروندان بتوانند از امکانات شهری بهره مند شوند. مهمتر اینکه محیط شهری باید ارائه دهنده خدمات بیشتر به اقشار آسیب پذیر جامعه باشد تا این گروه جامعه رفته رفته از حضوردر فعالیتهای  اجتماعی گناره گیری نکرده و به دست فراموشی سپرده نشوند. بر اساس برآورد سازمان ملل متحد بیش از ده درصد جمعیت جهان به گونه ای از معلولیت رنج می برند. در جامعه ای مانند کشورما که تعداد قابل توجهی از این اقشار دارای معلولیت را جانبازان جنگ تحمیلی تشکیل می دهند – کسانی که در راه دفاع از وطن جانبازی کردند – ضرورت توجه به این امر بیشتر احساس می شود.

یکی از اقدامات اساسی در جهت کمک به افراد معلول و جانباز، بالا بردن خدمات و تسهیلات محیط شهری برای آنان می باشد. این تسهیلات شامل مناسب سازی شبکه پیاده و شبکه ارتباطی پیاده و سواره و طراحی مناسب تجهیزات و مبلمان شهری و نیز مناسب سازی ورودی ها و نحوه دسترسی به مکان های عمومی می باشد.

روز 12 آذر در تقویم جهانی بعنوان روز جهانی معلولین نام گرفته است که در اینجا ضمن تبریک به این قشر موثر جامعه شهری مجموعه قوانین ومقرراتی که در سطح بین المللی، ملی وشهرتهران جهت مناسب سازی فضاهای شهری تدوین شده جهت یادآوری سازندگان و مهندسین مرتبط با حوزه ساخت وساز شهری ارائه میگردد.

قوانین و مقررات ملی
قوانین بین‌المللی
قوانین و مقررات تهران

عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
.
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.

.کلیه حقوق این پایگاه متعلق به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران میباشد.