كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
چهارشنبه 5 تير 1398   22:31:21
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
.
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 18533136
  تعداد بازدید این صفحه: 7327423
  در امروز: 24551

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 

آخرین اخبار

تبادل نظر سازمان نظام مهندسی و شرکت سهامی نمايشگاه های بين المللی
.

دو تن  از اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان و ارکان دبیرخانه دائمی توسعه صادرات خدمات فنی مهندسی و روابط بین الملل سازمان نظاام مهندسی ساختمان بارئیس هیئت مدیره و  مدیر عامل و معاونان شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی  ج.ا.ایران دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار که با حضور دکتر حمزه شکيب و مهندس بيژن خطيبی از اعضای هيات مديره سازمان برگزار شد دکتر فرهام مقدم راد رئیس دبیرخانه ضمن ارایه گزارشی از اقدامات بعمل آمده  توسط دبیر خانه به افزایش فارغ التحصیلان رشته های فنی مهندسی و محدودیت های ساخت و ساز  داخل کشور  بر لزوم برنامه ریزی جهت  پرورش مهندسان بین المللی و توانمند سازی ایشان جهت ورود به بازارهای بین المللی تاکید نمود.

وی ضمن اشاره به عضویت دبیرخانه در کارگروه های کمیته عالی مشترک  بازسازی سوریه و نیز جلسات انجام شده با رئیس ستاد بازسازی عراق و سوریه برنامه عملیاتی حضور شرکت ها و اشخاص حقیقی سازمانهای نظام مهندسی ساختمان استانهای کشور را در بازارهای هدف بویژه عراق و سوریه ارایه نموده و آمادگی  دبیر خانه را جهت مشارکت در برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان در دمشق و نیز برگزاری نمایشگاه خدمات فنی مهندسی در نیمه دوم  سال جاری در تهران اعلام نمود. همچنین پیش نویس تفاهم نامه ای در خصوص مشارکت دبیر خانه با شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران در خصوص برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان در دمشق و نمایشگاه خدمات و تجهیزات مهندسی  با هدف توسعه صادرات خدمات فنی مهندسی در تهران و نیز بهره برداری از سالنها و کلاسهای شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جهت برگزاری همایشها و دوره های آموزشی سازمان نظام مهندسی ساختمان ارائه گردید.

بهنام عابدی،مدیر اجرایی دبیرخانه توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی سازمان نظام مهندسی ساختمان با بیان اینکه ما در  نیمه نخست سال 97 بالغ بر 500 میلیون دلار صادرات خدمات فنی و مهندسی داشته ایم،افزود:متاسفانه ما در این سال نتوانستیم به اهداف از پیش تعیین شده خود دست پیدا کنیم. این در حالی است که در سال 90 این میزان بالغ بر 5 میلیارد دلار بود.

وی ادامه داد: پتانسیل بسیار خوبی در ایران وجود دارد که صادرات سالیانه خدمات فنی و مهندسی خود را تا 20 میلیارد دلار ارتقا دهد؛ اگر ما بتوانیم توجه ویژه ای به شرکت های کوچک و متوسط و اعضای حقیقی داشته باشیم،می توانیم در این حوزه قدم های مناسبی برداریم.

مدیر اجرایی دبیرخانه توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی سازمان نظام مهندسی ساختمان با اشاره به نهادسازی این سازمان برای حضور در کشورهای مختلف جهان گفت: ما در سازمان نظام مهندسی نهادسازی مناسبی برای تحقق اهداف خود داشته ایم و با مهندسان کشورهای عراق،عمان،مالزی و برخی دیگری از کشورها نیز جلساتی را برگزار کرده ایم؛ بر آن هستیم با امضای مواقفتنامه هایی نسبت به بین المللی  کردن  پروانه های نظام مهندسین اقدام نماییم  و در این خصوص پیشرفتهایی در کشورهای حوزه " آسه آن" داشته ایم.

وی با بیان اینکه یکی از تاکتیک های ما برای حضور در کشورهای مختلف،شرکت در رویدادهای نمایشگاهی کشورهای هدف است،متذکر شد: کشورهای مختلف با بازدید از این نمایشگاه ها با پتانسیل های مهندسان ایرانی هم آشنا می شوند.

در ادامه دکتر حمزه شکیب و مهندس بیزن خطیبی اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران به بیان دیدگاههای خود در این خصوص پرداختند.

 دکتر بهمن حسین زاده  مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای ج.ا.ایران با عنوان این مطلب که سالیانه بیش از 500 تا 600 رویداد نمایشگاهی در جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود، گفت: البته برگزاری این نمایشگاه ها زمانی مفید و میسر است که ما را در دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده مان یاری برساند.

وی ادامه داد: از جمله اهداف ما از برپایی نمایشگاه های داخلی نمایش توانمندی های تجار کشورمان در حوزه های مختلف صنعتی و اقتصادی است. ما در رابطه با حضور در رویدادهای نمایشگاهی خارجی نیز به دنبال ارزیابی بازارهای کشورهای هدف برای صادرات کالاها و خدماتمان هستیم.

حسین زاده با اشاره به امضای پروتکل های خاص میان شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران و کشورهای مختلف برای حضور در رویدادهای نمایشگاهی این کشورها اظهار کرد: تهاتر فضای نمایشگاهی یکی از مواردی است که ما در این پروتکل ها به آنها می پردازیم و این آمادگی را داریم که در ازای برخورداری از فضای نمایشگاهی مناسب در کشورهای دیگر ،فضایی را به تجار و بازرگانان این کشورها در  زمان برگزاری رویدادهای نمایشگاهی ایران اختصاص دهیم.

وی با بیان اینکه  موارد گفته شده نکات مهمی است که تمامی شرکت های ایرانی از جمله اشخاص فعال در حوزه راه و ساختمان باید به آنها توجه داشته باشند،خاطرنشان کرد:خوشبختانه سازمان نظام مهندسی به عنوان یکی از متولیان حوزه مهندسی ساختمان کشور از سیستم آموزشی مناسبی برخوردار است و قطعا اعضای آن نیز واقف به موارد و موضوعات فوق هستند.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران  در ادامه به  سازمان نظام مهندسی پیشنهاد کرد تا تلاش کنند نمایشگاه خدمات فنی و مهندسی را با اهداف صرف صادراتی برگزار کنند.

وی افزود:ما می توانیم همزمان با برگزاری این نمایشگاه،میزبان هیات های تجاری کشورهای مختلف در فضای نمایشگاهی هم باشیم و می توان در زمان برگزاری نمایشگاه های مهندسی ساختمان از فضای نمایشگاه ها برای برگزاری کنفرانس ها و یا برنامه های آموزشی هم استفاده نمود.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران همچنین با اشاره به حضور پر قدرت ایران در نمایشگاه های کشور عراق اظهار کرد:ما با برخی از کشورها پرووتکلی را برای ارائه خدمات نمایشگاهی مناسب و در قالب فضای تهاتری به امضا رسانده ایم و عراق یکی از این کشورها است که در صورت خواست سازمان نظام مهندسی می توانیم فضای موردنیاز را در اختیار مهندسان و شرکت های ساختمانی ایرانی نیز قرار دهیم.

وی ادامه داد:ما سعی می کنیم در رویدادهای نمایشگاهی خارج از کشور،شرکت های ساختمانی را هم مدنظر قرار داده و سوبسیدهای موردنیاز را در اختیارشان قرار دهیم
عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
.
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.

.کلیه حقوق این پایگاه متعلق به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران میباشد.