كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
جمعه 28 تير 1398   11:49:40
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
.
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 19185387
  تعداد بازدید این صفحه: 7613514
  در امروز: 8622

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
 
امتیاز دهی
 
 

آخرین اخبار

جلسه تقدیر و تشکر از اعضای دبیرخانه‌های ژئوتکنیک و گودبرداری و سازه‌های عمیق با حضور ریاست سازمان برگزار شد
.

روز یکشنبه بیست‌وششم خردادماه 1398 جلسه تقدیر و تشکر از اعضای دبیرخانه‌های «ژئوتکنیک» و «گودبرداری و سازه‌های عمیق» در سالن جلسات ساختمان مرکزی سازمان برگزار شد.

در ابتدای جلسه آقای مهندس سیامک الهی‌فر، عضو هیأت مدیره و دبیر کمیته ژئوتکنیک سازمان عنوان کرد که اساساً مبحث مهندسی ژئوتکنیک به علت پیچیدگی‌ها و عدم شناسایی‌هایی که در زمین موجود است مانند سایر گرایش‌های مهندسی عمران در چهارچوب آیین‌نامه و مقررات به راحتی نمی‌گنجد، به همین دلیل از دیرباز راهنماها و نظام‌نامه‌هایی برای آن تهیه می‌شود. ایشان در ادامه با اشاره به اصلاحیه ماده 114 آیین‌نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان (مصوب 1394) در خصوص وظایف و اختیارات شواری مرکزی و بند (ف) این ماده که در آن مقرر شده شورای مرکزی در خصوص مسایل اداری، استخدامی، مالی و معاملاتی، تشکیلاتی، کمیسیون‌های تخصصی و دفاتر نمایندگی نظام‌نامه‌های همسان برای سراسر کشور تهیه کند به اقدامات صورت گرفته برای شناسایی اعضای کارگروه‌ها جهت تشکیل دبیرخانه‌ها و شروع به کار کمیته‌ اجرایی و راهبردی، کمیته‌های تخصصی تدوین و برگزاری جلسات منظم و فشرده از دی‌ماه سال گذشته در راستای تهیه دو نظام‌نامه «روش‌های پایدارسازی گود و سازه نگهبان» و «مطالعات صحرایی و آزمایش‌های ژئوتکنیک» اشاره و همسان بودن این نظام‌نامه‌ها برای سراسر کشور را از نکات قوت و تفاوت اصلی آن‌ها با سایر نظام‌نامه‌های از این دست عنوان نمود و سپس از زحمات و اقدامات ارزشمند کلیه اعضای دبیرخانه‌ها تشکر و قدردانی کرد.

سپس آقای مهندس امیررضا امین جواهری، مسئول واحد ژئوتکنیک سازمان با ارایه شرحی بر نقاط قوت و موضوعات تخصصی گردآوری شده در این نظام‌نامه‌ها که برخی از آن‌ها برای اولین بار در قالب نظام‌نامه توسط سازمان گردآوری و ارایه شده‌اند، این موضوع را در راستای ارتقاء جایگاه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در سطح کشور عنوان و از کیفیت نظام‌نامه‌های تهیه شده توسط کمیته‌های تخصصی تدوین هر دو دبیرخانه‌ اظهار رضایت نمود.

در ادامه آقای مهندس علی کریمی آنچه، عضو هیأت مدیره و خزانه‌دار سازمان ضمن اشاره به این نکته که تنها شورای مرکزی اجازه تدوین چنین نظام‌نامه‌هایی را دارد عنوان کرد که انجام این مهم توسط سازمان استان تهران و به نیابت از شورای مرکزی کار بزرگی بوده و از دست اندرکاران تهیه نظام‌نامه‌ها تشکر و قدردانی نمود.

سپس آقای مهندس مجید گودرزی عضو هیأت مدیره سازمان با اعلام اینکه در چند ماه گذشته شاهد تلاش‌ها و اقدامات ارزشمند اعضای کمیته‌ اجرایی و راهبردی و همچنین کمیته‌های تخصصی تدوین دبیرخانه‌ها بوده‌اند، با ابراز خرسندی از به اتمام رسیدن کار تهیه و تنظیم نظام‌نامه‌های مذکور از اعضای دبیرخانه‌ها قدردانی و تشکر نمود.

در ادامه آقای مهندس حسین احمدی، معاون خدمات مهندسی سازمان ضمن اشاره به حلقه مفقوده تخصص‌گرایی در صنعت ساختمان و به ویژه در حوزه گودبرداری در خصوص ضرورت حضور مهندسان مجری و ناظر تخصصی در مرحله گودبرداری موارد مهمی را عنوان نموده و از زحمات حاضران تشکر نمود.

سپس آقای مهندس محمد طاهری ریاست سازمان ضمن تشکر و عرض خیرمقدم به حاضران با اشاره به ماده ۳ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، مشارکت حداکثری اعضا جهت انتظام امور مربوط به خودشان را از اهداف سازمان دانسته و تهیه نظام‌نامه‌های «روش‌های پایدارسازی گود و سازه نگهبان» و «مطالعات صحرایی و آزمایش‌های ژئوتکنیک» در این دبیرخانه‌ها را در این راستا ارزیابی نمود. ایشان خواستار استمرار فعالیت‌های مشابه در سازمان شده و شروع و استمرار فعالیت گروه‌های تخصصی، کمیسیون‌ها و کمیته‌هایی نظیر کمیته ژئوتکنیک و کمیته سازندگان از ابتدای دوره هشتم هیأت مدیره را از دستاوردهای این دوره عنوان نمود.

در پایان به پاس قدردانی زحمات تهیهکنندگان نظام‌نامه‌های فوق الذکر به هریک از اعضای کمیته‌ اجرایی و راهبردی و کمیته‌های تخصصی تدوین لوح تقدیری توسط ریاست سازمان اهدا گردید.
 

دانلود پیش‌نویس نظام‌نامه روش‌های پایدارسازی گود و سازه نگهبان

دانلود پیش‌نویس نظام‌نامه مطالعات صحرایی و آزمایش‌های ژئوتکنیک

عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
.
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.

.کلیه حقوق این پایگاه متعلق به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران میباشد.