.

اخبار

.

مراسم مذاکره تفاهم نامه به کارگیری سازنده ذیصلاح در حوزه شهر باغستان برگزار شد

1398/11/30 چهارشنبه
جلسه به منظور مذاکره تفاهم نامه به کارگیری سازنده ذیصلاح در حوزه شهر باغستان در روز یکشنبه 27 بهمن ماه در شورای اسلامی شهر باغستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران این جلسه پیرامون تفاهم نامه بین شهرداری باغستان و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران بررسی و ارائه راهکار و پیشنهادات درخصوص بکارگیری سازنده ذیصلاح، بهره‌دهی مناسب، آسایش و صرفه اقتصادی ساختمان‌ها و حفظ سرمایه‌های ملی و ارتقاء صنعت ساختمان با حضور مقامات عالی مدیریت شهری دکتر حسن رنجبر شهردار باغستان، مهندس جلال امامی رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر باغستان، مهندس سعیدسعیدیان رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با همراهی مهندس مجتبی صابر خزانه دار سازمان، مهندس مجید گودرزی رئیس کمیسیون سیاست گذاری دفاتر نمایندگی، مهندس حسن یگانگی، مهندس خوش گفتار منفرد مشاور عالی سازمان و مهندس حسین فیاضی رئیس دفتر نمایندگی باغستان تشکیل شد.
در این نشست مباحثی از جمله: کاهش تعرفه‌ها در منطقه، سیمای شهری، رعایت خط آسمان شهر در حوزه شهر باغستان با شهرداری و شورای اسلامی شهر باغستان به بحث و تبادل نظر پرداختند.
در ابتدا مهندس حسین فیاضی رئیس دفتر نمایندگی باغستان ضمن خیرمقدم به حاضران در جلسه ضمن ابراز خرسندی از تشکیل این جلسه و تقدیر و تشکر از مساعدت و همکاری‌های خوب شورای اسلامی شهر و شهرداری به ارائه گزارشی از مشکلات و اعتراضات و گلایه های مالکان در خصوص افزایش تعرفه نظام مهندسی در سطح منطقه پرداخت.
وی در ادامه افزود : تعیین عادلانه و منصفانه تعرفه خدمات مهندسی همواره مورد تأکید مسئولان سازمان نظام مهندسی به منظور ارتقاء و اعتلای جایگاه مهندسان و بهبود وضعیت معیشتی آنان بوده است.
در ادامه مهندس جلال امامی رئیس شورای شهر باغستان نیز با بیان موقعیت جغرافیایی شهر باغستان و قرارگیری در مجاورت  ابر شهر تهران، پایین بودن درآمد حاصله خانوار ساخت و ساز با چالش هایی روبرو است که نیازمند بازنگری و نگاهی متفاوت البته بر مبنای قانون در حوزه تعرفه های نظام مهندس و امور مربوط با این مهم است
مهندس امامی افزود : از این حیث با توجه به اوضاع اقتصادی کنونی، به طور قطع مهندسان بویژه در حوزه شهر باغستان نیز مانند بقیه مردم از مسائل معیشتی خود رنج می‌برند که کاهش تعرفه های نظام مهندسی با در نظر گرفتن قانون را دارند.  
مهندس سعیدیان رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان در ادامه افزود : وقتی بنایی ساخته می شود در صورت بروز حوادث پیرامونی همچون زلزله نخست مردم، بعد کل جامعه، دولت، حاکمیت، دستخوش آسیب و خسارت می گردد. بر اساس تصویب قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مصوب سال 74 به منظور پیشگیری و کاهش خطرات ناشی از سوانح مترقبه الزام به رعایت مقررات ملی ساختمان در ساخت و ساز ها براساس قانون شکل گرفت که همه را ملزم به رعایت آن نمود.
مهندس سعیدیان اظهار داشت : فرایند ساخت و ساز طبق اصول و رعایت قوانین و مقررات ملی ساختمان متحمل هزینه است که به ناچار ملزم به رعایت آن هستیم.                 
رئیس سازمان با اشاره به اینکه ساختمان یک سرمایه ملی و فضایی برای آسایش شهروندان از حوادث پیرامونی است، گفت : قانونگذار با عنایت به همین مسأله  با تصویب قانون نظام مهندسی و مقررات ملی ساختمان تلاش کرده  در حفظ این سرمایه های ملی کوشا باشد.
مهندس سعیدیان با اشاره به چهار ناظره شدن در تمام پروژهای ساختمانی در تمامی متراژه ها در هیأت 5 نفره استان تهران، خواستار افزایش تعداد نظارت برای چهار گرایش در این منطقه شد.
مهندس سعیدیان با اشاره به حلقه‌های تشکیل دهنده ساخت ساز اعم از طراحی، نظارت و اجرا خاطر نشان کرد: متأسفانه یکی از مهمترین حلقه های مغفول مانده قانون در فرایند ساخت وساز اجراست که حلقه بسیار مهم و ضروری در عرصه ساخت و ساز است که می بایست در این مناطق هم به آن توجه ویژه ای شود.
مهندس سعیدیان با اشاره به دغدغه های فرایند ساخت و ساز شناسایی و مشخص شدن  مسئول در حوزه مرتبط ( طراحی نظارت و اجرا ) می‌باشد تا در صورت بروز مشکل در این فرایند مهم امکان بررسی به سهولت صورت گیرد.
وی افزود : هماهنگی مسئولین شهری منطقه با سازمان باعث افزایش کیفیت ساخت و سازها خواهد شد.
دکتر رنجبر شهردار باغستان نیز در ادامه افزود : خوشبختانه به همت تلاش های رئیس رفتر نمایندگی باغستان هم افزایی و هم زبانی خوبی با سازمان نظام مهندسی شکل گرفته که به فال نیک می گیرم.
وی در ادامه با ابزار نارضایتی از سیمای شهر، معماری و ساخت و سازهای شهری منطقه باغستان اشاره کرد کم توجهی در ترسیم سیمای شهر و با توجه به سهیم بودن نقش مسئولان باعث تاسف است و سامان دهی نمای شهری را مطلبد.
در پایان مقرر گردید تفاهم نامه بکارگیری سازنده ذیصلاح در حوزه شهرداری باغستان که مورد موافقت اعضای شورای اسلامی شهرباغستان واقع گردیده بود، امضاء و مبادله گردد.
 
آرشیو
عكس هاي مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر