.

اخبار

.

افتتاح اولین ساختمان سبز احداثی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در شهر جدید اندیشه

1398/11/28 دوشنبه
اولین ساختمان جدید دفتر نمایندگی شهرجدید اندیشه بعنوان نخستین ساختمان سبز منطقه طی مراسمی شنبه 26 بهمن افتتاح گردید.
به گزارش خبرنگار روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، همزمان با زادروز روز حضرت فاطمه ( س ) با حضور دکتر محسنی بندپی استاندار تهران، مهندس طاهری فرماندار شهرستان شهریار، دکتر مسلم خانی مدیرعامل شرکت عمران شهر جدیداندیشه، مهندس سعید سعیدیان رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با  همراهی اعضای هیأت مدیره و مدیران سازمان، طی مراسمی، اولین دفتر نمایندگی سازمان در شهر جدید اندیشه را افتتاح نمودند.  
در ابتدای این مراسم مهندس رحیم زمانی رئیس دفتر نمایندگی اندیشه ضمن خیرمقدم به مسئولان شهرستان، رئیس و اعضای هیأت مدیره سازمان از تلاش‌های مقامات عالی رتبه حاضر و هیأت مدیره دوره هشتم سازمان در احداث دفاتر دائمی نمایندگی سازمان قدردانی نمودند.
مهندس سعیدیان در آیین افتتاحیه این مراسم با اشاره به ویژگی های ساختمان سبز افزود :   بی‌شک صنعت ساختمان‌سازی ثاتیرات مثبتی در محیط زیست، اقتصاد، سلامتی و بهروری ساکنان دارد، احداث ساختمان سبز در شهر اندیشه فرصت خوبی است تا به عنوان الگو زیست محیطی برای احداث ساختمان های سبز در سایر مناطق استان با بهترین بهره‌وری اقتصادی و زیست محیطی را داشته باشیم.
مهندس سعیدیان در ادامه خاطر نشان کرد. : یکی از وظایف ذاتی سازمان آموزش و ارتقای دانش حرفه ای مهندسان است و با توجه به افزایش ساخت و ساز آموزش می‌تواند نقش بسزایی در پروژه های عمرانی ایفا کند.
مهندس سعیدیان بابیان اینکه که جامعه مهندسی حوزه شهرهای استان تهران پتاسیل های فنی و منحصر به فردی دارد که منشأ خدمات فنی ساختمان در طراحی، نظارت و اجرا در پروژه های عمرانی است ایشان خواستار وفاق، تعامل، همیاری همراهی و همفکری تمام سازمان‌ها، نهادها و مجامع در حوزه صنعت ساختمان، برای ترسیم چشم انداز و تصویر مناسب و روشنی از احداث ساختمان های سبز شدند.
شایان ذکر است این ساختمان مجهز به سیستم هدایت هوشمند BMS  است و از دیگر ویژگی‌های این مجموعه اداری تأمین عمده انرژی از طریق پنل و سلول‌های خورشیدی و همچنین تأمین گرمایش و آب گرم ساختمان از طریق همین روش است. از دیگر خصوصیان ساختمان نظام مهندسی شهر جدید اندیشه سیستم تهویه آزاد هوا همراه با فیلتراسیون برای فصول معتدل سال می‌باشد.
گفتنی است این ساختمان در زمینی به مساحت 431 مترمربع و با زیر بنای ساخت احداثی 658 مترمربع در شهر جدید اندیشه به عنوان اولین ساختمان سبز نظام مهندسی کشور به بهره برداری رسید.
ساختمان با قطع نوار توسط استاندار محترم تهران افتتاح گردید.
آرشیو
عكس هاي مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر