.

اخبار

.

برگزاری جلسه درخصوص بررسی تفاهم نامه همکاری بین اداره کل استاندارد استان تهران

1398/11/29 سه‌شنبه
جلسه بررسی و تفحص پیرامون مفاد تفاهم نامه همکاری فیمابین اداره کل استاندارد استان تهران و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران یکشنبه 27 بهمن ماه در محل سازمان نظام مهندسی ساختمان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، پس از هماهنگی های بعمل آمده و نشست‌های مختلف با اداره کل استاندارد استان تهران بستر لازم برای همکاری‌های بین سازمان و اداره استاندارد، که منجر به تبادل تفاهم نامه همکاری‌های مشترک با امضای رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و مدیر کل استاندارد استان تهران با هدف تولید تا مصرف مصالح ساختمانی با همکاری سازمان نظام مهندسی زیرذره‌بین اداره کل استاندارد تهران شد.
این جلسه با حضور مهندس سعید سعیدیان رئیس سازمان وجمعی از اعضای هیأت مدیره و مهندس محمودرضا طاهری مدیرکل استاندارد استان تهران و هیأت همراه با محوریت مصالح، فرآورده‌ها و تجهیزات ساختمانی مشمول مقررات استاندارد اجباری با اولویت بندی و انتخاب مصالح استاندارد در گرایشهای عمران، معماری، برق و مکانیک، تصمیم‌گیری و انتخاب رئیس کارگروه کمیته مشترک استاندارد،  تصمیم‌گیری و انتخاب محل اختصاصی دبیرخانه دائمی کمیته مشترک استاندارد، تصمیم‌گیری جهت بکار‌گیری نیروهای دبیرخانه دائمی کمیته مشترک استاندارد، تصمیم‌گیری در مورد زمان و محل جلسات کمیته مشترک استاندارد، تصمیم‌گیری و اختصاص کارتابل الکترونیکی برای هریک از اعضای کمیته و کارگروه ،سایر موضوعات در حوزه اختیارات کمیته مشترک استاندارد تشکیل و به بحث و تبادل نظر پرداختند.
در ابتدای نشست، مهندس سعید سعیدیان رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران ضمن خیرمقدم به مدعوین و با ابزار خرسندی خواستار رسیدگی به طور جدی به مفاد تفاهم نامه در راستای اجرای هر چه بهتر مباحث مقررات ملی ساختمان ساختمان و به منظور ارتقای کیفیت ساخت و ساز با استفاده از مصالح استاندارد دارد
مهندس سعیدیان افزود : ما وظیفه داریم نقش خدمات را به درستی ایفا کنیم که یک فضای کاملاً ایجاد کنیم. دراین مسیر فقط بحث مهندسی در عرصه ساخت نیست، اعم از تولیدات و مهندسی و خصوصاً رعایت استاندارد که این ها همه جزء آن حلقه هایی هستند که یک محصول را به جامعه ارائه می دهند که می تواند آسایش و ایمنی را فراهم کند تا بتوانیم یک شهر امن و خانه امن را ایجاد کنیم.
مهندس سعیدیان خاطر نشان کرد : امیدواریم با انعقاد تفاهم نامه با همکاری تعامل، همیاری، همراهی و همفکری اداره استاندارد بتوانیم موانع ساخت و ساز ایمن را با بکارگیری مصالح استاندارد، فرآورده‌ها و تجهیزات ساختمانی ( مشمول مقررات استاندارد اجباری) که مورد استفاده در ساخت و ساز شهری است را برطرف نموده و گام اساسی برای ایمن کردن شهر و خانه برای مردم ایجاد کنیم.
در ادامه این جلسه، محمود رضا طاهری افزود : اکنون این تفاهم‌نامه با شناسایی ایرادها و رفع نقاط ضعف تنظیم شده است تا با نگاه ویژه‌ای به قوانین بالادستی بتوان نه تنها بر مصالح ساختمان بلکه در بکارگیری مصالح استاندارد در ساخت و سازها، اجرایی شود .
مدیرکل استاندارد استان تهران تاکید کرد : درصورتی که مهندسان ناظر در کمیته های مشترک نظرهای فنی و تخصصی را ارائه کنند با کمترین نواقص می توانیم در ساماندهی تولید و مصرف مصالح ساختمانی استاندارد قدم های خوبی برداریم.
گفتنی است، در ادامه این جلسه سایر اعضای هیأت مدیره از جمله مهندس سیدعلیرضا میرجعفری، مهندس سیامک الهی‌فر، مهندس علی اکبر نبی‌ئی و مهندس علی کریمی آنچه نیز به ارائه سخنرانی پرداختند.
آرشیو
عكس هاي مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر