.

اخبار

.

با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری دموکراتیک کنگو ، مقدمات صدور خدمات فنی و مهندسی به این کشور انجام شد.

1399/6/30 يكشنبه
با حضور دکتر محمدجواد شریعتی ، سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری دموکراتیک کنگو  در سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان تهران ، موضوع صادرات خدمات مهندسی به این کشور مطرح و موردبحث و ارزیابی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان تهران، این جلسه که با حضور  دکتر محمدجواد شریعتی ، سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری دموکراتیک کنگو و سفیر آکردیته جمهوری اسلامی ایران در آفریقای مرکزی ، دکتر داود رضوی از مدیران وزارت خارجه، مهندس سعید سعیدیان رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان تهران، دکتر فرهام مقدم راد رئیس دبیرخانه دائمی صادرات خدمات  فنی مهندسی، دکتر گلچین، مدیر دفتر دبیرخانه دائمی صادرات خدمات فنی مهندسی، دکتر عابدی ، دبیر دبیرخانه ، مهندس حسین احمدی معاون خدمات مهندسی سازمان، مهندس حسام‌الدین قیاسی مدیر آموزش سازمان نظام‌مهندسی کشور، مهندس غلامرضا خوش‌گفتار منفرد مشاور عالی رئیس سازمان و جمعی از مدیران شرکت‌های مرتبط در محل جلسات دبیرخانه واقع در ساختمان مرکزی سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان تهران، تشکیل شد.
مهندس سعید سعیدیان ، رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان تهران ضمن عرض خوش‌آمد گویی به سفیر جمهوری اسلامی و آرزوی سفری پربار و خوش برای ایشان ، سازمان نظام‌مهندسی ساختمان را با بیش از  پانصد و پنجاه هزار نفر در سطح کشور و صدوبیست هزار نفر در تهران بزرگ‌ترین انجمن معرفی نمود و ضمن تشریح پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های اعضا ، صدور خدمات فنی و مهندسی به کشورهای دیگر را به‌عنوان یک دستاورد ملی عنوان نمود.
مهندس خوش‌گفتار منفرد ،مشاور عالی رئیس سازمان نیز با ارائه توضیحاتی در مورد سازمان نظام‌مهندسی گفت: ضمت آمار ارائه شده توسط ریاست سازمان  حدود 200 هزار نفر دانش‌آموخته داریم که هنوز به عضویت سازمان درنیامده‌اند .
مشاور عالی رئیس سازمان ، دانش فنی مهندسان ایرانی را مطلوب ارزیابی نمود و ادامه داد : امروز خدمات مهندسی دانش‌آموختگان کشورمان در کشورهای حاشیه خلیج‌فارس، آمریکای جنوبی ، بولیوی ، نیکاراگوئه و ... مورداستفاده قرار می‌گیرد و  آمادگی لازم جهت اعزام مهندسان حقیقی و حقوقی به سایر کشورها نیز وجود دارد.

وی از سفیر جمهوری اسلامی در جمهوری دموکراتیک کنگو  خواست ، امکان حضور نمایندگان دبیرخانه در سفارت ایران جهت برآورد محلی از نیاز کشور کنگو به خدمات فنی مهندسی فراهم شود تا مهندسان ایرانی بامطالعه پروتکل‌ها و ضوابط فنی و مهندسی آن کشور ، بتوانند حضور مثمرِ ثمری را داشته باشند.

دکتر فرهام مقدم راد،رئیس دبیرخانه صادرات خدمات مهندسی نیز بابیان توضیحاتی در مورد دبیرخانه صادرات خدمات مهندسی گفت: در اسفندماه سال 1395 بعد از برگزاری اولین همایش صادرات خدمات مهندسی ، دبیرخانه دائمی توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی و روابط بین‌الملل  سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان تهران دایر و فعالیت خود را آغاز و با  اهداف ، فرهنگ‌سازی باور صادرات خدمات فنی و مهندسی در بین اعضاء سازمان، تعامل مثبت و مستدام با دستگاه‌های اجرائی متولی صادرات در جهت شناساندن سازمان و توانمندی اعضاء و ایجاد تسهیلات لازم، ارتباط فعال دوطرفه با سازمان‌های نظام‌مهندسی ساختمان استان‌ها و سعی در هماهنگ کردن فعالیت‌ها و ایجاد هم‌افزائی و جذب اعضاء علاقه‌مند، راه‌اندازی سامانه به‌روز و اطلاع‌رسانی لازم از بازارهای صادراتی مرتبط،ارائه خدمات آموزشی به‌منظور توانمندسازی اعضاء در سه سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته , اعزام و پذیرش هیأت های مهندسی- تجاری و شرکت در نمایشگاه‌های خارجی مرتبط شکل گرفت.
همچنین دکتر عابدی ، مهندس آزاد منجیری و مهندس احمدی  نیز هر یک با ارائه توضیحات و گزارش‌ها از فعالیت های دبیرخانه و تعاملات اتاق بازرگانی ، صنایع و معادن و ... ضمن پیش بینی آینده مثبت برای صادرات خدمات مهندسی ، خواستار تعاملات بیشتر شدند.

در ادامه دکتر شریعتی سفیر ایران در جمهوری دموکراتیک کنگو ، ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع مهندسان گزارشی از حوزه مأموریت سیاسی خود ارائه و افزود: این منطقه آفریقا ، با برخورداری از معادن فلزات پربها ، کمتر توسعه‌یافته و مکان مناسبی برای حضور آبادگران ایرانی است و تمام تلاش خود را برای تحقق این امر به کارخواهم بست.

 
آرشیو
عكس هاي مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر