اطلاعیه ها

.

مطابقت و تأیید اطلاعات مالی مربوط به اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال 1400

1401/4/8 چهارشنبه

به اطلاع اعضای محترم (حقیقی) دارای پروانه اشتغال بکار مهندسی می‌رساند:

اطلاعات عملکرد سال 1400 نمایش داده شده در سامانه جامع به آدرس nazeran.tceo.ir بخش مالیات، جزییات کارکرد مبنای ارسال به سازمان امور مالیاتی کشور بوده و اعضای محترم نسبت به بررسی و تطبیق گزارش عملکرد نمایشی با اطلاعات مالی خود اقدام نمایند.

در صورت عدم تطابق و وجود مغایرت، جهت رفع مشکل و راهنمایی نسبت به مراجعه حضوری تا تاریخ 13 تیر 1401 به واحد مالیاتی مستفر در سازمان، مراجعه فرمایید.

شایان‌ذکر است در صورت عدم مراجعه و عدم اعلام مغایرت تا تاریخ مذکور، اطلاعات موجود در سامانه «تأیید شده» تلقی و مسئولیت عواقب آن با خود عضو است.
 
  • چنانچه اطلاعات مالی مندرج در سامانه مغایرت داشته باشد، پس از بررسی و رفع مغایرت، لازم است تا موعد قانونی مورخ 15 تیر 1401 نسبت به اصلاح و ارسال اظهارنامه جایگزین و اخذ کد رهگیری جدید اقدام نمایید.

توجه به نکات زیر ضروری است:

  • اطلاعات موجود در این سامانه فقط شامل پروژه‌هایی است که واریزی آن‌ها از طرف سازمان بوده، لذا چنانچه دارای کارکردهای دیگری از قبیل طراحی، اجرا، تمدید، کارکرد در شهرستان‌ها و غیره هستید لازم است به کارکرد واریزی از طرف سازمان اضافه و مجموع آن را در اظهارنامه اعلام نمایید.

 
  • چنانچه در سال موردنظر درآمدی کسب شده باشد، درآمد ناخالص مزبور را در بخش «درآمد حاصل از ارائه خدمات» ابراز و هزینه‌های مربوط به سال موردنظر را نیز که مربوط به فعالیت شغلی شما است مانند (هزینه‌های قابل‌قبول، حق عضویت،5% سهم سازمان، حق بیمه مسئولیت شغلی و ...) در بخش «هزینه‌ها» اعلام نمایید.

 
  • چنانچه در سال مذکور فاقد هرگونه درآمدی باشید در قسمت «درآمد حاصل از ارائه خدمات» به جای عدد صفر مبلغی (هرچند بسیار جزئی مثلاً عدد 1 به جای صفر) درج و در بخش «سایر هزینه‌ها» نیز هر مبلغی (حداقل هزینه عضویت) را درج فرمایید تا در حکم عدم تسلیم اظهارنامه تلقی نگردد.
آرشیو
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ
بيشتر