.

اخبار

.

دکتر کرمی رییس سازمان مطرح کرد: پیشنهاد تشکیل کارگروه مشترک سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و شهرداری منطقه یک تهران

1401/4/6 دوشنبه
به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و هیئت همراه ضمن بازدید از چند پروژه در حال ساخت، نشست مشترکی را با شهردار منطقه یک تهران برگزار کرد.

دکتر کرمی رییس سازمان با همراهی معاونت خدمات مهندسی و کارشناسان کنترل کیفی علاوه بر بازدید از چند پروژه در حال ساخت، ضمن استماع مسائل و مشکلات مالکان، ناظران و مسئولان پروژه ساختمانی، دستورات و تذکرات لازم را برای تسریع امور صادر کرد.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در نشست مشترک با شهردار منطقه یک تهران با اشاره به تلاش مضاعف هیئت‌مدیره دوره نهم مبنی بر افزایش نظارت بر ساخت‌وساز افزود: در راستای توسعه نظارت برای نخستین‌بار دفتر کنترل و بازرسی برای مناطق غرب و جنوب غرب تهران در شهر اندیشه آغاز به کار کرد.

دکتر کرمی با اشاره به رأی دیوان عدالت اداری مبنی بر عدم دریافت هزینه برای صدور شناسنامه فنی و ملکی، تاکید کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران هم‌چنان با تعهد و مسئولیت قبلی، به صدور شناسنامه فنی و ملکی اقدام خواهد کرد.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در ادامه تصریح کرد: از شهرداری منطقه یک تهران درخواست همکاری و اعمال دقت بیشتر در زمینه مبحث 19 مقررات ملی ساختمان را داریم تا در حوزه مباحث ایمنی و زیست‌محیطی، از منافع مردم و منابع کشور صیانت شود.

دکتر کرمی به منظور هم افزایی و تسریع در مسائل فی‌مابین، پیشنهاد تشکیل یک کارگروه ویژه بین سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران شهرداری منطقه یک تهران ارائه داد.

وی با قدردانی از همکاری و هم‌افزایی شهرداری منطقه یک تهران درمورد توقف پروژه‌های ساختمانی بر اساس گزارش‌های ناظران و بازرسان سازمان، افزود: با توجه به شرایط خاص جغرافیایی منطقه و افزایش ضریب ایمنی گودها و سایر مباحث مربوط به ساخت‌وساز، نیاز به تخصص و نظارت ویژه کارشناسی است و به همین دلیل نباید آزمایشات ژئوتکنیک حذف شود.

حمیدرضا حاجوی شهردار منطقه یک شهرداری تهران با تاکید بر اهمیت نظارت بر ساخت‌وسازهای منطقه یک، افزود: این منطقه از تهران به دلیل ارزش‌افزوده، کیفیت ساخت و جنبه‌های معماری همواره از اهمیت بالاتری نسبت به سایر مناطق 22 گانه تهران برخوردار است و با نظارت مستمر و همکاری مضاعف شهرداری منطقه یک تهران و سازمان نظام مهندسی ساختمان منجر به افزایش رفاه و ایمنی شهروندان شود.

شهردار منطقه یک تهران تصریح کرد: مدت‌زمان استفاده از ابنیه کشور در قیاس با سایر کشورها پایین است و در همین راستا درخواست داریم نسبت به تبصره 7 ماده 100 توجه بیشتری صورت گیرد.

برای مشاهده فیلم، روی این لینک کلیک کنید.


آرشیو
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ
بيشتر