.

پیگیری‌های سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران جواب داد

1400/6/2 سه‌شنبه

دستور رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور به وزیر بهداشت؛ جامعه مهندسان ساختمان در اولویت تزریق واکسن کرونا قرار گیرند

رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور با ارسال نامه‌ای به وزیر بهداشت خواستار رسیدگی به درخواست رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان تهران برای قرار گرفتن جامعه مهندسان در اولویت تزریق واکسن کرونا شد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان تهران، دکتر غلامحسین اسماعیلی رئیس دفتر رئیس‌جمهور با ارسال نامه‌ای به دکتر نمکی  وزیر بهداشت، خواستار بررسی و صدور دستور مقتضی برای در اولویت قرار گرفتن جامعه مهندسان برای تزریق واکسن کرونا شد.


در این نامه آمده است: «احتراماً به پیوست تصویر نامه شماره 29689/00/110 مورخ 1400/5/23 سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان تهران درخصوص درخواست قرارگیری مهندسان ساختمان در اولویت‌های دریافت واکسن کرونا برای دستور بررسی و اقدام مقتضی ارسال می‌گردد.»

گفتنی است ،مهندس سیدعلیرضا میرجعفری رئیس سازمان نظام‌مهندسی استان تهران قبلاً با ارسال نامه‌ های جداگانه  خطاب به مقامات مختلف کشور از جمله استاندار تهران، وزیر بهداشت و ریاست محترم جمهور خواستار قرارگیری جامعه مهندسان ساختمان در اولویت‌های تزریق واکسن کرونا شده بود.

وی مهم‌ترین استدلال این درخواست را عملیات توقف‌ناپذیر اجرای ساختمان‌ها در مناطق مختلف کشور و ارتباط مداوم مهندسان ساختمان با کارگران و دیگر عوامل کارگاه عنوان کرده بود. سیدعلیرضا میرجعفری از این روی مهندسین شاغل در پروژه‌های ساختمانی را از گروه‌های پُرریسک جامعه در ابتلا به بیماری کرونا برشمرده بود.

به اطلاع اعضای محترم سازمان می‌رساند پیگیری‌ها هم‌چنان برای دریافت سهمیه واکسن جهت جامعه مهندسان ساختمان از وزارت بهداشت ادامه خواهد داشت.  اگرچه که به نظر می‌رسد با پیگیری‌های مداوم ریاست سازمان و دستور مساعد رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور موانع این اقدام تا حدود مناسبی مرتفع شده است. اخبار تکمیلی متعاقباً مخابره خواهد شد.

انتهای پیام/
آرشیو
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ