دیدار اعضای هیات مدیره و امور ایثارگران سازمان با جانباز دفاع مقدس به مناسبت ولادت پیامبر اکرم (ص)

جمعی از اعضای هیات مدیره و واحد امور ایثارگران سازمان نظام مهندسی ساختمان به مناسبت ایام ولادت باسعادت خاتم پیامبران حضرت محمد مصطفی (ص) به عیادت حمید حق شناس جانباز 70 درصد دفاع مقدس و خانواده‌ی گرامی وی رفتند.

در این دیدار که روز پنجشنبه 10 دی ماه در منزل این جانباز بزرگوار و از یادگاران هشت سال دفاع مقدس برگزار شد، محمود مقدم نایب رییس دوم، حمزه شکیب، جابر نصیری و مهیار فرنیا از اعضای هیات مدیره و فرزاد لحمی و امیرافشین رییسی نژاد از بازرسان سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران حضور داشتند.

حمید حق شناس متولد شهریور 1343 اولین بار در سال 1360 و زمانی که در کلاس دوم دبیرستان مشغول به تحصیل بود به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل اعزام شد و مدت 16 ماه به صورت داوطلبانه در جبهه حضور داشت و در عملیات مرحله‌ی 3 والفجر 4 در آبان ماه سال 1362 در گردان میثم لشگر 27 محمد رسول الله (ص) از ناحیه‌ی پا و شکم مجروح شد.

وی مهر ماه سال 1363 در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کرد و در رشته‌ی کاردانی ساختمان‌های بتنی در دانشگاه بوعلی سینا همدان پذیرفته و از مهر ماه سال 1364 مشغول به تحصیل شد.

حق شناس در مدت تحصیل در دانشگاه نیز به دفعات به جبهه اعزام شد و سرانجام روز پنجشنبه 24 تیر ماه سال 1367 در منطقه‌ی کردستان دچار مجروحیت از ناحیه‌ی گردن و قطع نخاع شد که منجر به فلج شدن تمام اعضای بدن وی از گردن به پایین شد.

پدر و مادر این جانباز گرانقدر پرستاری حمید حق شناس را ایثارگرانه بر عهده دارند و مسوولیت انتقال وی به بیمارستان، مسافرت‌ها و زیارتگاه‌ها برعهده‌ی برادرش است که همواره مهربانانه در خدمت وی است.