اولین جلسه‌ی کارگروه طراحی و ترویج معماری ایرانی – اسلامی با محوریت نما برگزار شد

اولین جلسه‌ی کارگروه طراحی و ترویج معماری ایرانی – اسلامی با محوریت نما با توضیحات دبیر کارگروه، مهندس فرهام مقدم راد در مورد روند انجام امورات و پیگیری­‌های انجام شده آغاز و پس از آن دبیر هیأت رئیسه‌ی گروه تخصصی معماری ضمن خیر مقدم و آرزوی قبولی طاعات از کلیه‌ی اعضای محترم که در این جلسه شرکت کرده­‌اند تشکر ویژه نمود. سپس جناب آقای دکتر غفرانی ریيس سازمان نیز مسائل، موارد و دغدغه­‌های موضوع را بیان و بر عزم جدی و تعصب مهندسین به خصوص معماران و شهرسازان تأکید نمود. در ادامه خانم مهندس دلیلی ریيس اداره‌ی معماری، طراحی شهری و بافت‌های واجد ارزش و مهندس علی نبی­ئی مشاور  کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران اقدامات انجام شده در اداره‌ی راه استان تهران و شورا را به سمع حضار رساندند. مهندس مصطفی حسینی کومله مشاور کارگروه نیز اقدامات و پژوهش‌­های انجام شده از جمله دستور­العمل و ضوابط کنترل طراحی و نظارت بر اجرای نماهای شهری به همراه چک لیست ضوابط و نحوه‌ی نظارت بر نمای ابنیه توسط مهندسان ذی صلاح طراحی را با ارائه‌ی پیشنهاد، راهکار، برنامه‌ی اجرایی و اسناد و چک لیست­‌یهای تکمیلی برای حضار ارائه نمود و نهایتاً مقرر شد موارد، مدارک و دیدگاه­‌ها برای حضار ارائه و فایل موضوع جهت بررسی کلیه‌ی اعضای سازمان ارائه شود و علاقمندان تا پانزدهم مردادماه بر اساس فرم پیوست نقطه نظرات اصلاحی خود را به آدرس ایمیلmemary@tceo.ir   ارسال نمایند تا به ياری خدا پس از بررسی و بهره‌­برداری، اقدامات آتی در جلسه‌ی بعدی جهت عملیاتی شدن موضوع ارائه شود.

در این جلسه که با حضور نمایندگان معاونت مسکن وزارت راه و شهرسازی؛ آقای مهندس خدادادی، اداره‌ی راه و شهرسازی استان تهران؛ خانم مهندس دلیلی، شورای شهر؛  آقای مهندس نبی­ئی و آقای مهندس سالاری، معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران؛ خانم مهندس فرجی برگزار شد، برخی از نمایندگان این سازمان­‌ها و حضار نقطه نظرات خود در این زمینه و اقدامات انجام شده در سازمان متبوع خود را ارائه کردند.

در پایان نیز مقرر شد نقطه نظرات و سایر مستندات توسط اعضا و حضار به کارگروه ارائه شود.
در جلسه مذکور دیگر اعضای هیأت رئیسه‌ی گروه تخصصی معماری؛ آقايان مهندس سید احمد صدر، مهندس رضا خوانپایه و خانم‌ها دکتر شوکا خوشبخت و مهندس شاهرخیان نیز حضور داشتند.