دیدار ایثارگران عضو سازمان نظام مهندسی با جانبازان آسایشگاه ثاراله

اعضای واحد ایثارگران سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در آستانه‌ی میلاد با سعادت مولی‌الموحدین حضرت علی(ع) و روز پدر به دیدار جانبازان غیور و سربلند در آسایشگاه ثاراله رفتند و ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره‌ی پدران آسمانی از رشادت و از خود گذشتگی این دلیرمردان جانباز و حماسه‌سازان سنگرهای نبرد حق علیه باطل قدردانی کردند.

در این دیدار صمیمی، جابر نصیری عضو هیات مدیره‌ی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران به همراه جمعی از مهندسان جانباز و ایثارگر و فرزندان شاهد عضو سازمان به گفت و گو با جانبازان هشت سال دفاع مقدس پرداخته و روز پدر را به آن‌ها تبریک گفت.

یکی از جانبازان این آسایشگاه ضمن ابراز خوشحالی از این دیدار از عدم مناسب سازی اماکن و معابر سطح شهر برای استفاده جانبازان گلایه کرد و گفت: ما هم مانند سایر شهروندان دوست داریم در اماکن مختلف مانند مساجد، پارک‌ها، پیاده‌روها و ... حضور یابیم و به فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و مذهبی بپردازیم اما متاسفانه با وجود قوانین مختلف در این زمینه، توجه کافی از سوی نهادهای اجرایی مسوول مانند شهرداری به این مساله نشده و این موضوع باعث شده است که ما نتوانیم حضور کافی در شهر و اجتماع داشته باشیم.

جانباز دلاور دیگری که با پوشیدن لباس قرمز رنگ، علاقه وافرش به یکی از تیم‌های فوتبال پرطرفدار پایتخت را نشان داده بود نیز با روحیه‌ای وصف نشدنی به گپ و گفت و گو با ایثارگران سازمان پرداخت و با رویی گشاده از آن‌ها استقبال کرد.

اعضای واحد ایثارگران سازمان در ادامه‌ی این دیدار به اتاق‌های مختلف این آسایشگاه رفته و ضمن پخش شیرینی و تبریک روز پدر به گفت و گو با شهدای زنده و یادگاران جبه‌های ایثار و شهادت و شنیدن خاطرات آن‌ها پرداختند.

امید است با توجه هر چه بیشتر مسوولان به وضعیت خاص جانبازان و معلولان امکان حضور هر چه بیشتر و راحت‌تر این افراد در سطح جامعه فراهم شود و آنان نیز مانند سایر شهروندان بتوانند از امکانات تفریحی و فرهنگی شهر بهره مند شوند.