برگزاری جلسه‌ی معرفی نرم افزارهای ترافیکی VISIM و VISTRO در گروه تخصصی ترافیک

جلسه‌ی معرفی نرم‌افزارهای شبیه‌سازی خرد و عارضه سنجی ترافیکی با حضور اعضای هیات رییسه‌ی گروه تخصصی ترافیک و نمایندگان شرکت پی تی وی آلمان عرضه کننده نرم‌افزارهای تخصصی ترافیک دوشنبه 4 اسفند ماه در محل سازمان برگزار شد.

محمد محمدی‎نژاد دبیر گروه تخصصی ترافیک و اعضای هیات رییسه‌ متشکل از کامران رحیم اف، بهزاد بیهقی، کامبیز رضوی و حمیدرضا پسندیده در این جلسه حضور داشتند.

در این نشست سونال اهوجا نماینده‌ی شرکت آلمانی به ارایه‌ی توضیحاتی در مورد نرم‌افزارهای پی­ تی وی از جمله نرم افزار ویسترو(VISTRO) و ویزیم(VISIM) پرداخت. نرم‌افزار VISIM برای شبیه‌سازی خرد در سطح تقاطع و کریدور مورد استفاده قرار می‌گیرد و در آن نرم‌افزار VISWALK هم قابل اجرا است که برای شبیه‌سازی حرکت عابرین پیاده برای دسترسی به معابر و کاربری‌های مختلف و  همچنین شبیه‌سازی در مواقع خروج اضطراری(Evacuation) مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاربرد نرم افزار VISTRO، بهينه‌سازی زمان‌بندی چراغ‌ها در تقاطعات، معابر و شبکه و ارزيابی سيستم می‌باشد. همچنین با استفاده از این نرم‌افزار می‌توان به انجام مطالعات در کريدورها و عارضه سنجی ترافيک(Traffic Impact Analysis) پرداخت.

پس از ارایه‌ی قابلیت نرم‌افزار و طرح سوالاتی از قبیل مقایسه‌ی این نرم‌افزار با نرم‌افزارهای موجود همچون Synchro و Aimson هیات رییسه‌ی گروه تخصصی ترافیک خواستار اطلاع از لیست قیمت اقلام درخواستی شامل دوره‌های آموزشی، license نرم‌افزار، خدمات پشتیبانی و هزینه‌های اقامت و ... شدند.

در خاتمه‌ی این جلسه مقرر شد در صورت صلاحدید سازمان، امکان خریداری یک نسخه نرم‌افزار PTV VISTRO و VISIM برای کنترل خدمات مهندسین ترافیک در ساختمان و بررسی طرح‌های شهری در دستور کار گروه تخصصی ترافیک قرار گیرد.