همایش بین‌المللی کاربرد فناوری و اطلاعات مکانی و تحلیل‌های شهری در شهرهای هوشمند آتی

مرکز تحقیقات زیر ساخت اطلاعات مکانی و مدیریت زمین در دانشگاه ملبورن استرالیا، "همایش بین‌المللی کاربرد فناوری و اطلاعات مکانی و تحلیل‌های شهری در شهرهای هوشمند آتی" را طی روزهای ششم تا هشتم مهرماه 1395(27-29 سپتامبر 2016) در دانشگاه ملبورن و با حضور تعدادی از اساتید و محققان بین‌المللی برگزار خواهد کرد.

این همایش شامل محورهای مرتبط با فناوری‌های نوین در کاربردهای اطلاعات مکانی سه بعدی و هوشمندسازی زیرساخت‌های موجود و برنامه‌ریزی شده در حوزه‌های مرتبط با صنعت ساخت و ساز با هدف پاسخگویی به نیازهای جامعه با نگرش شهرهای هوشمند آتی در زمینه‌های تأسیسات شهری، نقشه‌برداری، برنامه‌ریزی و مدیریت شهری، مدیریت زمین، سیستم‌های حمل و نقل و مدیریت ترافیک، مدیریت بحران و ابعاد اقتصادی، اجتماعی و محیط زیست می‌باشد.

شايان ذکر است سخنرانان مدعو در این همایش جدیدترین پیشرفت‌ها در زمینه ایجاد و کاربرد فناوری‌های اطلاعات مکانی و تحلیل‌های مرتبط در هوشمندسازی شهرهای استرالیا و سایر کشورهای دنیا را ارائه خواهند کرد. همچنین همایش فوق در انتها با بازدید شرکت کنندگان از مراکز دولتی در ایالت ویکتوریا جهت آشنایی ملموس‌تر با چگونگی بکار گیری فناوری‌های بحث شده در روند سیاست‌گذاری و اجرایی ساخت و سازهای شهرهای هوشمند همراه خواهد بود. اهداف و جزئیات برنامه‌های همایش در وب سایت مرکز تحقیقات زیرساخت مکانی و مدیریت زمین (http://www.csdila.unimelb.edu.au/training/3DIPD2016/index.html قابل دسترس می‌باشد.