نشست مشترک هیئت رئیسه‌ی گروه تخصصی نقشه برداری و معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه وشهرسازی

هیئت رئیسه‌ی گروه تخصصی نقشه‌برداری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران نشست مشترکی را با دکتر مظاهریان معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی برگزار کرد.

در ابتدای این جلسه دکتر شمس نوبخت، ضمن معرفی اعضای هیئت رئیسه‌ی گروه تخصصی نقشه‌برداری و در خواست تائید مبحث نقشه‌برداری در مقررات ملی ساختمان، مشکلات موجود راجع به این موضوع را مطرح کرد.

در ادامه‌ی این جلسه مهندس غلامرضا لشگری با تشریح روند اجرائی شدن ماده 33 در اکثر استان‌ها، خواستار پیگیری اجرائی شدن خدمات نقشه‌برداری در امور ساختمان و شهرسازی و تصویب تعرفه‌های مربوط شد.

همچنین مهندس بهمن مؤمنی مقدم بعد از ارائه‌ی گزارش عملکرد واحد نقشه‌های تفکیکی، سامانه و روند رو به بهبود فرآیند نقشه‌های تفکیکی، نظام توزیعی - رقابتی ارجاع کار مربوط به تفکیک آپارتمان‌ها را توضیح داد.

پس از آن مهندس اسمائیل یزدانی مباحثی در خصوص برگزاری دوره‌های آموزشی و کارورزی و مسائل حقوقی پیش رو در تفکیک آپارتمانها عنوان کرد.

مهندس حسن حلمی نیز با بیان لزوم اصلاح قانون نظام مهندسی، با ارائه‌ی دو نامه‌ی کتبی خواستار پیگیری پیشنهادات ارائه شده شد.

در پایان این نشست، دکتر حامد مظاهریان به اهمیت ارائه‌ی خدمات فنی و مهندسی مطلوب تاکید داشت و گفت:

پیگیری و تلاش‌های مناسبی در راستای اصلاح قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان انجام گرفته است. در ادامه‌ی جلسه، اهمیت نظارت و کنترل نقشه‌ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.