برگزاری نشست مشترک سازمان با اداره‌ی کل ثبت اسناد و املاک

نشست مشترک نمایندگان سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، پیرو تفاهم‌نامه‌ی مابین درخصوص تهیه نقشه‌های تفکیکی و به منظور بررسی مسایل اجرایی این تفاهم‌نامه، برگزار شد.

این جلسه با حضور سعید غفرانی رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، غلامرضا لشگری عضو هیات مدیره، بهمن مؤمنی مقدم رییس دفتر نقشه‌های تفکیکی سازمان و محمدحسن بکاییان معاون املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، ماشااله گرامی مدیر کل امور املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، محمد شیخ علی شاهی مدیر کل کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و نادر بابایی کارشناس ارشد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در محل سازمان ثبت تشکیل شد.

سعید غفرانی در این نشست، ضمن معرفی سازمان نظام مهندسی و آمار تعداد مهندسان هفت رشته‌ی ساختمان، ظرفیت و پتانسیل بالای سازمان را درخصوص انجام امور فنی و مهندسی مطلوب عنوان کرد و گفت: در زمینه‌ی انجام امور فنی مهندسی وضعیت مطلوبی را در سازمان شاهد هستیم و آمادگی کامل داریم تا درخصوص انجام سایر خدمات مربوط به رشته‌ی نقشه‌برداری که در سازمان ثبت قابل برون سپاری هستند، هرگونه همکاری لازم را داشته باشیم.

در ادامه غلامرضا لشگری ضمن تقدیر از حسن اعتماد سازمان ثبت اسناد و املاک نسبت به عملکرد سازمان نظام مهندسی، در مورد روند اجرایی تفاهم‌نامه، ساختار اداری واحد نقشه‌های تفکیکی و نحوه‌ی نظارت دفتری و میدانی بر روی پروژه‌های انجام شده توضیحاتی ارایه کرد.

بهمن مؤمنی مقدم نیز ضمن توضیح در مورد سامانه‌ی پیاده سازی شده و شیوه ارجاع کار، لزوم افزایش تعرفه‌ی خدمات مذکور و ایجاد بستر الکترونیکی برای ارسال فایل‌های دیتابیس جهت تسهیل امور مهندسان و مراجعان را خواستار شد.

محمدحسن بکاییان نیز ضمن خیر مقدم و تشکر از پیگیری‌های سازمان نظام مهندسی در جهت بهبود فرآیند نقشه‌های تفکیکی، رضایت خود را در مورد خدمات انجام شده در سازمان اعلام و تاکید کرد: شیوه‌ی کار باید به شکلی باشد که از آسیب‌های احتمالی مانند امضافروشی جلوگیری به عمل آید.

همچنین ماشااله گرامی، پیگیری سازمان ثبت در خصوص اصلاح قانون در مجلس شورای اسلامی را تشریح و آمادگی سازمان ثبت را برای تعریف و برون سپاری بخشی از خدمات فنی مهندسی اعلام کرد.

در ادامه، محمد شیخ علی شاهی ضمن اشاره به کنترل واحد کاداستر، درخصوص ارجاع کار واحد ثبتی شمیران از توزیع مناسب کار در واحد نقشه‌های تفکیکی به اعضای نقشه‌بردار تشکر و قدردانی کرد.

نادر بابایی نیز در خصوص بند 8 تفاهم‌نامه و پیگیری‌های به عمل آمده توضیحاتی ارایه کرد.

در پایان این نشست مقرر شد ضمن برگزاری جلسات مستمر، افزایش تعرفه و ایجاد بستر الکترونیکی مناسب برای ارتباط دو سازمان پیگیری و نهایی شود و همچنین نظارت بیشتر و دقیق بر روی کارهای انجام شده صورت پذیرد.