برگزاری نشست مشترک سازمان با اداره‌ی کل ثبت اسناد و املاک

نشست مشترک سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و اداره‌ی کل ثبت اسناد و املاک استان تهران به منظور بررسی مسایل اجرایی تفاهم‌نامه‌ی نقشه‌های تفکیکی برگزار شد.

این جلسه با حضور سعید غفرانی رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، غلامرضا لشگری عضو هیات مدیره، بهمن مؤمنی مقدم رییس دفتر نقشه‌های تفکیکی سازمان و سید صادق سعادتیان مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان تهران، غلامرضا جهان معاون املاک و محمد باقر پیری وردین مدیر تحول اداری در محل اداره‌ی کل ثبت استان تهران تشکیل شد.

سعید غفرانی ضمن ارائه‌ی توضیح در مورد روند اجرایی تفاهم‌نامه و ساختار اداری واحد نقشه‌های تفکیکی، از آمادگی سازمان نظام مهندسی در زمینه‌ی انجام خدمات فنی و مهندسی در سایر حوزه‌های مرتبط خبر داد.

در ادامه غلامرضا لشگری در مورد پیاده‌سازی شرح خدمات مهندسی نقشه‌بردار و شهرساز در حوزه تفکیک اراضی توضیحاتی ارائه کرد.

بهمن مؤمنی مقدم نیز روند رو به بهبود فرآیند نقشه‌های تفکیکی و سامانه پیاده‌سازی شده را تشریح کرد.

سپس سید صادق سعادتیان ضمن عرض تسلیت ایام شهادت سالار شهیدان، رضایت خود را در مورد خدمات انجام شده در واحد نقشه‌های تفکیکی اعلام و ضمن تشکر از مهندسان زحمت‌کش در این حوزه تاکید کرد: دقت، سرعت و سلامت باید در کار مدنظر قرار گیرد.

در پایان این نشست مقرر شد واحد نظارت میدانی با مدیریت سازمان نظام مهندسی و متشکل از افراد خوشنام در نظام مهندسی و ادارات ثبت تشکیل و کارهای تفکیکی به صورت تصادفی بازدید و نتایج گزارش‌ها به روسای هر دو سازمان ارائه شود. برگزاری جلسات مستمر برای تسهیل در امور، فراهم کردن بستر الکترونیکی جهت ارسال فایل‌های دیتابیس و تکمیل سامانه و پیگیری ارائه خدمات فنی مهندسی مطلوب در حوزه‌ی تفکیک اراضی توسط مهندسان نقشه‌بردار و شهرساز از دیگر موارد مورد تاکید در این جلسه بود.